Zarasai. Į gėlėtąjį Pakruojo dvarą

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laiške „Bičiulystei“ Laima Gorpinič papasakojo apie turiningą išvyką.

Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai pabuvojo žymiame XIX a. klacisistinio stiliaus Pakruojo dvare, kur šiuo metu vyksta garsusis gėlių festivalis. Tai didžiausias iki šių dienų išlikęs dvaro pastatų kompleksas Lietuvoje (užimantis apie 49 ha plotą), įtrauktas į Lietuvos kultūros paveldo objektų registrą ir įrašytas į Lietuvos rekordų knygą kaip didžiausia dvaro sodyba.

Iki Pakruojo teko įveikti nemažai kilometrų, tačiau tai neatbaidė nuo noro ir pasiryžimo dieną praleisti kitaip, nei sėdint namie. Tik įėjus į dvaro teritoriją, stebino gausybė įvairių gėlių kompozicijų. Kadangi spektaklis su Šiaulių ir Panevėžio dramos aktoriais „Vasarvidžio nakties sapnas“ pagal V. Šekspyro pjesę dvare rodomas tik savaitgaliais, mes tik grožėjomės 25 menininkų kurtomis gėlių kompozicijomis, skulptūromis, gėlių kilimais. Visą sezoną gėlėmis rūpinasi didelę patirtį turinčios „Josvainių gėlės“.

Vaikštant po didžiulę dvaro teritoriją galima ir iš toli ir iš arti stebėti, apžiūrėti didingas gėlių skulptūras, susipažinti su jų istorijomis, legendomis, pasakomis. Visur vyrauja meilės tema. Meilė svaigino visais amžiais ir savo magija užkariauja iki šių dienų. Sužinojome, kodėl didžiulis Asilas iki šiol tebeieško savo nuotakos, ką slepia Paslapčių sūpynės, kaip barstomos meilės dulkės ant Fėjų lovos. O kokia paslaptinga Meilės sala, išpuošta margu ir spalvingu gėlių širdžių taku! Sutikome labai puošniai pasipuošusias fėjas, aplankėme nuostabiai kvepiantį Kvapų namelį, pasėdėjome prie prieskonių stalų vestuvininkams.

Užsukome ir į senąją aptieką pataisyti sveikatos – labai jau kvepėjo svaiginančiais vaistais. Pažvalėję ir atsigavę aplankėme bitininkę, skanavome kvapnaus dvaro medaus ir grožėjomės kvepiančiomis žvakėmis. Čia pat sutikome ir dvaro siuvėją, taisančią vestuvines suknias, bei dvaro vilnų velėją, veliančią skraistes meilės deivėms. Dvaro keramikė lipdo bokalus vestuvėms, parfumerė gamina meilės eliksyro lašus, veikia dvaro bravoras, žirgų traukiamas taksi. Norint pajusti tikrą dvaro dvasią, galima užsisakyti prašmatnius pietus pokylių salėje, dalyvauti Barono ristūnų azartiškose varžybose ir net pamatyti garsiausią valsčiaus razbainyką Tadą Blindą.

Mes pasitenkinome vietinio paveldo virtuve ir užsukome į karčemą „Traktierius“. Namo grįžome kupini gražių emocijų, pailsėję, smagiai praleidę dieną.
Nuoširdžiai dėkojame Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dubnikovai už organizuotą kelionę.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas