Radviliškis. Turininga ekskursija į Dzūkijos kraštą

Radviliškiečiai apsilankė Šakočių muziejuje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Radviliškio r. neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja Irena Vilniuvienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi malonios kelionės įspūdžiais.

Saulėtą besibaigiančios vasaros rytą grupė Radviliškio r. neįgaliųjų draugijos narių kartu su gidu Albertu Vitartu išvyko į seniai planuotą ekskursiją Druskininkai-Grūto parkas-Merkinė. Kelionė tolima, kad visur spėtume, reikėjo laikytis iš anksto sudaryto kelionės grafiko.

Antano Česnulio sodyboje pasitiko šeimininko sukurtas vėjo malūnas.

Pirmiausia aplankėme netoli Druskininkų Naujasodės kaime esančią tautodailininko medžio drožėjo Antano Česnulio sodybą. Mus pasitiko pats sodybos šeimininkas. Jo sodyboje, prie vaizdingo Ratnyčėlės upelio, ir yra išsidėsčiusi drožinių ekspozicija. Svečius sutinka šeimininko sukurtas vėjo malūnas, kurio keturiuose aukštuose sukauptos autoriaus drožtos skulptūros, atspindinčios visą kūrybos kelią. Didžiulį įspūdį paliko unikali Rūpintojėlių siena. Jos akmeninėse nišose yra kaupiami visų Lietuvos meistrų rūpintojėliai. Žmonės labai susidomėję apžiūrėjo eksponatus, klausėsi autoriaus pasakojimo apie jų sukūrimą. Atsisveikindami nusifotografavome su tautodailininku.

Žmonėms pageidaujant aplankėme vienintelį pasaulyje Šakočių muziejų. Jame eksponuojamas į Gineso rekordų knygą įtrauktas šakotis, kurio svoris 86 kg. Muziejuje eksponuojami lietuviško šakočio analogai, kepami užsienio šalyse: Vengrijoje, Švedijoje, Japonijoje, Lenkijoje ir kitur. Mūsų gidas papasakojo ir parodė, kuo kitų šalių šakočiai skiriasi nuo lietuviškojo, taip pat pamatėme daugybę senovinių indų ir įrankių, naudotų šakočių gamybai.

Druskininkų mieste visi noriai išbandė vienintelį Lietuvoje lynų keltuvą. Neapsakomas jausmas stebėti miestą ir Nemuno upę iš 45 metrų aukščio. Apžiūrėję Druskininkus iš aukštai, galėjome pasigrožėti miesto parku, grojančiu fontanu.

Pagal planą toliau vykome į Grūto parką. Laiko apžiūrėti viskam, kas ten eksponuojama, neužteko. Buvo žmonių, kurie čia lankėsi pirmą kartą. Jie susidomėję apžiūrinėjo sovietmečio paminklus, matytus įvairiuose Lietuvos miestuose okupacijos metais. Kiti pasivaikščiojo po parką, pabendravo, paragavo giros parko kavinėje.

Paskutinis sustojimas – Merkinės piramidė. Ekskursijos dalyviai galėjo susikaupti ir pabūti su savimi dvasinio pažinimo erdvėje, apžiūrėti angelų skulptūras, įspūdingus medinius kryžius, pabendrauti su piramidės kūrėju Povilu Žėku, įsipilti šioje erdvėje paruošto energinio vandens. Ekskursija vyko visiems įsimintiną dieną – minint Baltijos kelio 30-metį, todėl visi žmonės, buvę piramidėje, simboliškai sustojome ratu susikabinę rankomis.

Pavargę, bet pilni įspūdžių, grįžome namo. Dėkojame mūsų ekskursijos gidui A. Vitartui už gerai suplanuotą ir organizuotą ekskursijos programą ir malonų bendravimą.

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas