Kelmė. Paskatino „spyris“, sustiprino bendrystė

Kelmės neįgalieji džiaugiasi, kad susitelkus pavyko pastatyti pavėsinę-vasaros estradą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos narė Ona Prialgauskienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi vasaros palydėtuvių įspūdžiais.

Beveik 200 žmonių susirinko į Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos renginį „Sudie, gražuole vasara“. Jis ženklino ne tik atsisveikinimą su vasara. Mes, Kelmės neįgalieji, galime pasidžiaugti įgyvendintu drąsiu sumanymu – pastatyta pavėsine-scena. „Dabar tai atrodo tarsi stebuklas, į kurį vedė daugelio žmonių raginimas, geranoriška auka ir pagalba. Stebina tai, kaip žingsnis po žingsnio galėjome tiek daug padaryti“, – dalijosi mintimis Povilas Maziliauskas, kurio galvoje šis sumanymas ir užgimė. Vieną rytą jis pagalvojo: kaip gerai būtų čia, draugijos teritorijoje, eglaičių pavėsyje pastatyti pavėsinę, kur būtų galima susiburti didesniems renginiams. Pasitarė su kolektyvu, miesto seniūno Romo Atkočaičio paklausė, ar tai būtų įmanoma, o šiam atsakius, kad tokiam statiniui nereikia pamatų, mintis vyniojosi toliau. Pradėjus garsiau kalbėti, radosi entuziastų padėti, paremti, tačiau kalbai konkrečiau pasisukus, jie atlyžo, atsitraukė. Vis tik daugiau buvo palaikančių, raginančių tęsti sumanymą. „Šiandien visiems prisidėjusiems tariame didelį ir nuoširdų ačiū. Iš pažiūrėjimo gal ir neatrodo šis mūsų statinys labai didelis, bet jis pareikalavo nemažai pastangų ir susitelkimo“, – minėjo Povilas. Jei ne draugijos narė Danguolė Levickienė, dovanojusi medieną, kurią reikėjo paruošti, jei ne žmonės, kurie dirbo miške, vežė, pjovė, paskui kalė ir tvirtino, jei ne kiti, pasisiūlę suvirinti, apskardinti ar tie, kas nepagailėjo savo technikos, kas atvežė žemių, prikibo visur, kur reikėjo, prisidėjo pinigais, šis tikrai didelis iššūkis nebūtų įveiktas.

Įgyvendinto sumanymo džiaugsmas neleidžia atsipalaiduoti, nes dar nemažai dalykų reikia pabaigti: būtina nedelsiant impregnuoti statinį, kad negestų atėjus darganoms, reikia įstiklinti langus, o ir kitokių išlaidų susidarė. Todėl draugijos bendruomenė, pati aukojusi šiam tikslui, tikisi kelmiškių prisidėjimo: juk šis statinys skirtas mūsų žmonėms, jų kokybiškesniam laisvalaikiui ir užimtumui.

„Kartais, kad kažkas įvyktų, turime pajusti „spyrį“, – dalijasi mintimis Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Birutė Alūzienė ir Povilas. „Spyriu“ jie įvardija kilnų kelmiškio Rolando Kančausko poelgį, kai jis, sužinojęs, kad neįgaliesiems labai reikalingas akordeonas, atnešė ir padovanojo. Dabar neįgalieji gali repetuoti ir koncertuoti. „Todėl drąsiau ėmėmės ir šio sumanymo, nes pagalvojome: jei kiti žmonės mus palaiko, tai ir mes patys galime kažką nuveikti“, – sakė Povilas, o šventės vedėja Aldona Kvintufelienė pakvietė į sceną draugijos ansamblį „Svajonė“. Šventėje koncertavo Kėdainių ir Raseinių neįgalieji, Kelmės aklųjų ir silpnaregių draugijos ansamblis „Ramočia“, Kelmės bendruomenės kolektyvas „Sūkurys“, Diabeto klubo ansamblis „Mes drauge“,Kelmės bočių kolektyvas ,,Atgaiva”, Justino Kasparo vadovaujami armonikieriai.

Neįgaliųjų projektu džiaugėsi ir su švente sveikino Seimo nario Juozo Rimkaus patarėja Janina Skeberdienė, Kelmės rajono savivaldybės meras Vaclovas Andrulis, Socialinės paramos skyriaus vedėja Reda Každailienė, Kelmės rajono visuomenės sveikatos biuro direktorė Lina Balčiūnienė.

Gera buvo visiems jausti bendrystę, kuri sutelkia žmones ir juos sustiprina bendram tikslui.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas