Kaišiadorys. Senu Panemunės keliu į Ventės ragą!

Ventės ornitologijos stotyje Kaišiadorių neįgalieji sužinojo daug naujo.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Birutė Paškevičiūtė-Gudačiauskienė laiške „Bičiulystei“ pasakoja apie įsimintiną kelionę.

Nors rytas buvo ir ūkanotas, 40-ties neįgaliųjų ir senyvo amžiaus žmonių būrelis išvykome į kelionę maršrutu Kaunas – Jurbarkas – Šilutė – Klaipėda.

Pravažiuojant Vilkijos miestą, kuris jau buvo minimas nuo 1364 metų, ekskursijos dalyviams priminėme, kad čia buvo LDK dvaras, kurį 1549 m. Žygimantas Augustas buvo užrašęs Barborai Radvilaitei.

Riedant autobusui pro langus stebėjome Nemuno vingį ir jo krantus. Taip pasiekėme Seredžiaus miestelį Jurbarko rajone. Šis miestelis priklauso Panemunių regioniniam parkui. Nuo kalno atsiveria nuostabūs vaizdai, stūkso du Seredžiaus piliakalniai.

Belvederio kaime yra Belvederio dvaras. Kartu keliavęs Jonas Katkevičius visiems papasakojo keletą istorijų apie žydų gyvenimą, nes visoje panemunėje anuomet gyveno daug šios tautybės žmonių.

Pravažiavome Veliuonos mies­telį, kuris yra Jurbarko rajono rytinėje dalyje. Čia stūkso Napoleono piliakalnis. Veliuonos apylinkėse dešiniajame Nemuno krante jau akmens amžiuje gyveno žmonės. Privažiavome garsią Raudonės pilį (XVI a.) su dideliu parku ir sava istorija. Pamatėme garsiąją liepų alėją, didingąją septynkamienę liepą. Vieni ekskursijos dalyviai lipo į devynių aukštų namo dydžio pilies bokštą pasidairyti po buvusio dvaro apylinkes, kiti kino salėje žiūrėjome filmą apie šios pilies istoriją.

Apsilankėme ir ant aukšto Nemuno kranto pastatytoje Panemunės pilyje.

Toliau kelias vedė į Žemaitijos pusę. Štai ir Ventės ragas. Būreliais pasiekėme Ornitologijos centrą, kur mūsų laukė ornitologas Vytautas Jusys. Jis papasakojo apie paukščių migracijas, jų rūšis, populiaciją, migracijos laiką, parodė, kaip žieduojami paukščiai, vieną netgi žiedavome kartu. Pirmą kartą daugelis iš mūsų išgirdome, kad ženklinami (dedamos žymės ant mažų trapių sparnelių) ir didieji laumžirgiai.

Į namus grįžome daug naujo sužinoję, daug ką prisiminę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas