Panevėžio r. Dalyvavo tarptautinėse varžybose

Panevėžiečiai dalyvavo varžybose Lenkijoje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Grupė Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos narių rugsėjo 20–22 dienomis dalyvavo Lenkijoje, Torūnės mieste, vykusiose sporto varžybose.

Kelionę finansavo Panevėžio rajono savivaldybė, organizavo asociacija „Cesteka“, Torūnės miestas ir Pagalbos šeimai centras Torūnėje. Panevėžio rajono delegacijai vadovavo savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Virginija Savickienė.

Organizatoriai tokias varžybas rengia ir dalyvauti jose kviečia įstaigas, tarptautines institucijas, kurios rūpinasi negalią turinčiais ir atskirtį patiriančiais žmonėmis. Į renginį atvyko komandos iš Lenkijos, Vokietijos ir Lietuvos – iš viso maždaug pusšimtis žmonių. Lietuvai atstovavo Panevėžio rajono neįgalieji bei Ukmergės miesto jaunuoliai.

Varžybos vyko Torūnės mies­to stadione. Komandos varžėsi bočios, futbolo turnyruose, 50 ir 100 m sprinto lenktynėse, medicininio rutulio stūmimo rungtyje, 4x50 m estafetės varžybose.

Panevėžio rajono komanda bendroje lengvosios atletikos rungčių įskaitoje iškovojo ket­virtą vietą ir buvo apdovanota diplomu bei taure.

Varžybose netrūko aistrų ir gerų emocijų. Nors kiekviena komanda stengėsi pademonstruoti visas savo galimybes, kelyje į pergalę ne rezultatas buvo svarbiausias variklis. Atjauta nesėkmę patyrusiam likimo draugui, nuoširdus varžovų palaikymas ir linkėjimas sėkmės – aikštėje vyravo ne konkurencijos, o bendrystės dvasia, suvokimas, kad svarbiausia įveikti ne kitą, o patį save.

Pasveikinti Panevėžio rajono komandą atvyko savivaldybės partnerės Liubičo savivaldybės meras Marekas Nicevič ir nevyriausybinės organizacijos „Fundacja TRYBIK“ vadovė Barbara Monko-Jurašek. Palaikydami Panevėžio rajono atstovus jie kartu dalyvavo varžybų uždarymo vakare.

Panevėžio rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Aurelija Petronienė džiaugiasi, kad tokie bendri renginiai mažina neįgaliųjų atskirtį, įkvepia pasitikėjimo savo jėgomis.

„Neįgaliųjų draugijos nariai nemažai keliauja, bet į užsienį vyko pirmą kartą. Iš pradžių baiminomės kelionės, bet visi sugrįžome labai laimingi. Išbandėme savo jėgas, susipažinome su naujais žmonėmis. Pamatėme, kad sportuoti, džiaugtis gyvenimu galima turint ir dar didesnę negalią, svarbiausia – optimizmas ir dvasios stiprybė“, – sakė A. Pet­ronienė ir visų kelionės dalyvių vardu padėkojo Panevėžio rajono savivaldybei už suteiktą galimybę pakeliauti ir įgyti naujos patirties, naujų įspūdžių.

Panevėžio r. sav. inf.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas