Švenčionys. Judėjimas – tai gyvenimas

Švenčioniškiai mėgsta aktyviai leisti laiką.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Švenčionių socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Oksana Teilans dalijasi smagios išvykos įspūdžiais.

Judėti – įgimtas ir natūralus žmogaus poreikis. Ši tiesa kaip niekad yra svarbi ir aktuali, kadangi šiandienos technologijos sudaro visas sąlygas „atleisti“ žmogų nuo bet kokio fizinio darbo. Norint išlikti veikliems ir aktyviems nepriklausomai nuo amžiaus, turime dalį laiko aukoti vardan sveikatos. Tačiau tai labai reikalinga ir maloni auka, tuo labiau kad stengiesi dėl savęs. Na, galbūt dar dėl savo artimo, kad anksčiau laiko netaptum jam našta.

Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centre pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ ne tik mankštinamės, bet ir organizuojame išvykas į gamtą. Prisirpusios uogos ar samanose laukiantis grybas dar labiau pagerina nuotaiką, priverčia pasilenkti, pritūpti, pasukti galvą – tai jau rimta mankšta. Gera kompanija, grynas oras, žydras dangus, švelni saulutė, smaragdinė žaluma suteikia jėgų nepastebimai ir be nuovargio nugalėti kelis kilometrus.

Švenčionių socialinių paslaugų centro Dienos centro pagyvenusiems ir neįgaliems žmonėms „Verdenė“ lankytojai kasmet įsijungia ir į Europos judumo savaitę, kurios tikslas – fiziškai aktyvi visuomenė. Ši savaitė minima įvairiai – kas bėga, kas važiuoja dviračiais, kas dalyvauja visuotinėse mankštose. Mes šiais metais ta proga nuvykome prie Kačėniškės piliakalnio Sirvetos regioniniame parke. Pamiršę savo negalias, pasiremdami šiaurietiškomis lazdomis kopėme į piliakalnį, nusileidę linksmai mankštinomės. Nuo piliakalnio viršūnės grožėjomės atsivėrusiu nuostabiu vaizdu. Didžiulis ežeras vis dar žalių miškų apsupty, vadinamas Mergežeriu, paliko didelį įspūdį.

Jau įprasta, kad tokios išvykos – proga ne tik sveikatintis, bet ir pažinti savo kraštą. Gimtinės istorija besidominti Danutė Garlienė įdomiai pasakojo šio krašto padavimus ir legendas. Jai pritarė sesuo Birutė Martinkėnienė, taip pat šių istorijų žinovė. Dėkojame Danutei ir Birutei už galimybę tyrinėti aplinką ir ja žavėtis.

Prisipildę teigiamų emocijų grįžome į Dienos centrą. Tikime, kad ateityje mūsų dar laukia nemažai atradimų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas