Utena. Architektas puikiai įvertino Utenos biblioteką

Klausos negalią turintis Donatas Počėsiūnas (trečias iš dešinės) apie savo patirtį papasakojo Utenos bibliotekoje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Sandra Ragaišytė rašo apie įdomų susitikimą.

Su Donatu Počėsiūnu susipažinome neįgaliųjų protesto eitynėse. Pažvelgus iš šono, nė nepamanytum, kad jis turi negalią. Pasirodo, Donatas negirdi. Daugiau pabendravus jis pasisiūlė atvykti į Uteną.

D. Počėsiūnas skaitė pranešimą Utenos A. M. Miškinių viešojoje bibliotekoje. Kadangi jis pats yra architektas, Donatui biblioteka paliko labai didelį įspūdį. Anot jo, tai vienintelė biblioteka šalyje, kuri taip tobulai pritaikyta negalią turintiesiems.

Donatas papasakojo apie save. Jis sakė tik mokykloje supratęs, kad negirdi. Jis pasidalijo patirtimi, kaip mokėsi kalbėti ir kaip studijų metais išmoko gestų kalbą. Dabar D. Počėsiūnas moka tris kalbas. Keliaudamas po pasaulį jis šias žinias pritaiko.

Susitikti su Donatu atėjo ir jo likimo draugai. Bet didžiausią įspūdį D. Počėsiūnas padarė fizinę negalią turintiesiems. Žmonėms buvo nesuvokiama, kaip negirdintis vyras išmoko kalbėti, kaip jam pavyko mokytis kartu su negalios neturinčiais vaikais.

Po susitikimo su bendruomene, Donatui aprodžiau dalelę Utenos. Kadangi tą dieną labai lijo, aplankėme tik keletą objektų – Utenos kraštotyros muziejų, Šaulių namus.

Donatas pažadėjo atvykti į Uteną vasara.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas