Marijampolė. Gydanti kūrybos galia

Dailės ir rankdarbių studijos „Fantazija“ moterų darbai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Aldona Kalinauskienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi kelias meno kryptis pristatančios parodos įspūdžiais.

Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos organizuojamose užimtumo programose dalyvaujantys nariai savo artimuosius ir bičiulius pakvietė į trigubą kūrybos darbų pristatymą. Pet­ro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje ataskaitines parodas surengė draugijos fotografų būrelis „Žvilgsnis“, dailės ir rankdarbių studija „Fantazija“. Šiai studijai jau dešimtmetį vadovaujanti Jūratė Jaugelienė pristatė ir keliolika savo autorinių tapybos darbų.

Į parodų atidarymą susirinkę draugijos nariai, svečiai, Marijampolės savivaldybės atstovai vieni kitiems išsakė daug gražių padėkos žodžių. Draugijos pirmininkė Lina Ežerinskienė džiaugėsi aktyviais, kūrybingais draugijos žmonėmis, dėkojo užimtumo programų vadovams už atsidavimą savo darbui ir kantrybę. Pasak pirmininkės, neįgalių žmonių bendrystė ir kūryba daro stebuklus – gerėja ne tik jų dvasinė, bet ir kūno sveikata, būrelių nariai padeda vieni kitiems, tampa tarsi šeimos nariais.

Tikriausiai ne taip ir svarbu, kokio meninio lygio kūriniai eksponuojami parodoje. Vieni žiūrovai aikčiojo iš susižavėjimo, matydami tokioje veikloje tik teigiamas puses, kitiems gal kažkas ir užkliuvo. Paro­dos atidaryme dalyvavo ir ne vienas tituluotas ir diplomuotas Marijampolės meno atstovas – vadinasi, ir jiems buvo įdomu pasižiūrėti. Ir ką gali žinoti, gal kažkurio neįgalaus žmogaus fotografija ar paveikslas įkvėps ir profesionalus savoje kūryboje paieškoti šilumos bei jaukumo.

Autorės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas