Utena. Draugijos veikla – kiekvienam pagal poreikį

Vytelių pynimas – daug kantrybės reikalaujanti veikla.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Utenos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Sandra Ragaišytė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie organizacijoje vykdomas veiklas.

Utenos rajono neįgaliųjų draugijos nariai labai džiaugiasi, kad gali įsitraukti į jiems siūlomas veiklas. Jos vykdomos įgyvendinant Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Vytelių pynimo amato neįgaliųjų draugijos narius moko tautodailininkas Genadijus Kaminskas. Vadovas draugijoje dirba nuo 2002 metų. Pamačiusi Genadijų prekiaujant mugėje savo pintais darbais, buvusi vadovė Onutė Rastenienė sumanė šio vieno iš seniausių amatų mokyti ir Utenos rajono neįgaliųjų draugijoje. Šiais metais sulaukiame daugiau nei 10 lankytojų. Pynimas iš vytelių ne toks jau ir lengvas darbas. Kai kuriems lankytojams trūksta kantrybės, bet prisilietus vadovui gaminys vėl grįžta į kūrėjo rankas. Genadijus pats turi negalią, todėl ir savo likimo draugus nori išmokyti šio amato ir tuo pačiu tai gera proga jam susipažinti su naujais žmonėmis, pabendrauti.

Kiekvienais metais rugsėjį į draugiją sulekia mezgėjos. Tradicinė jų susitikimo diena – trečiadienis. Tad norintys prisijungti į jų būrį jau nebeskambina paklausti, kada renkasi mezgėjos. O mezga jos daug ką. Labai džiaugiasi, kad padeda mūsų mažiausiems žmogiukams – neišnešiotukams. Mezga jiems kojinaites, kepuraites. Taip pat virbalai pyška ir kuriant įvairiausias kitas grožybes. Mūsų moterų mezginius galima pamatyti parodose, mugėse. Didelį įspūdį visiems paliko pernai iš spalvotų megztų širdelių sudėta trispalvė širdis. Į šį užsiėmimą susirenka iki 15 moterų. Būrelis gyvuoja apie 12 metų. Jam vadovauja mezgėjų mezgėja Asta Marytė Kilbauskienė. „Mes – moterys ir norime atrodyti gražiai. Nesvarbu, kokio amžiaus ar negalios būtume. O juk taip šaunu – trečiadienis mūsų diena. Mezginiai, arbata, juokas. O ko daugiau reikia?“ – sako vadovė paklausta, kodėl ji ėmėsi šito darbo.

Dailė – stiprioji mūsų draugijos artilerija. Dailės būreliui jau 5 metus vadovauja dailės mokytoja ekspertė, tapytoja, menotyrininkė Dalia Puodžiukienė. Šitam menui reikia skirti daug laiko. Tad per užsiėmimus galima išgirsti praskrendančią musę – taip žmonės būna susikaupę. Dažniausiai vieno užsiėmimo neužtenka – darbai tęsiami kitą pamoką. Kiekvienais metais stengiamės surengti darbelių parodą.

Jei dailininkai tylūs, to negalėtume pasakyti apie Utenos rajono neįgaliųjų draugijai atstovaujantį muzikinį instrumentinį ansamblį „Vyturiai“. Du kartus per savaitę besirenkantys vyturiukai repetuoja su šypsenomis veide. Ansambliui apie 20 metų vadovauja Kazimieras Streikus. Anot vadovo, jie per repeticijas ir pasirodymus pamiršta, kad yra neįgalūs. Muzikantai uteniškių (ir ne tik jų) yra mylimi. Dalyvauja įvairiuose konkursuose, susitinka su bendruomenėmis, yra labai laukiami pensionatuose. Taip pat dalyvauja Utenos miesto gimtadienio šventės koncertuose ir kituose miesto renginiuose.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas