Alytus. Klube – galimybė atrasti malonią veiklą

Alytaus „Artrito“ klubo nariai nesėdi užsidarę namuose.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Romutė Udrakienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi akimirkomis iš Alytaus „Artrito“ klubo veiklos.

Ruduo – tinkamas metų laikas kūrybai, pamąstymui, ramybei. Skirtingame amžiuje ruduo suvokiamas vis kitaip. To nereikia bijoti. Dauguma mūsų „Artrito“ klubo narių jau sulaukė „rudens“ amžiaus, bet palaiko prasmingus, artimus santykius. Žmogui svarbu nelikti vienam.

Klubo gyvenimas rudenį spalvingas, kaip ir gamta. Sakoma, kad dangiškuosius angelus Dievas sukūrė tam, kad jie globotų žmones. O štai žemiškiesiems angelams jau reikia pačių žmonių, sveikųjų ir stipriųjų, globos. Tokie angelai supa ir mus. Sulaukėme gydytojų Janinos Dvilinskiekės, Ramunės Zelenienės bei „Gintarinės vaistinės“ vaistininkių Danutės Čižauskienės ir Vilmos Šarkauskienės apsilankymo. Šventėme Artrito dieną, dalyvavome Lietuvos artrito asociacijos konferencijoje Vilniuje.

Alytaus „Artrito“ klubo, vadovaujamo Zitos Bekešienės, tikslas – suteikti kuo daugiau žinių apie ligą, tobulinti narių gebėjimus, rūpintis jų laisvalaikiu. To imasi tarybos nariai Vanda Stočkienė, Vida Kručkienė, Marijona Kažemėkaitienė, Irena Janulevičiūtė ir Vladas Prieskienis. Jų rengiama Rudenėlio šventė, Šeimos diena ir kitos padeda negalią turintiems žmonėms bendrauti, mažina jų socialinę atskirtį.

Fizinio aktyvinimosi priemonių yra labai daug, jos prieinamos visiems reumatoidiniu artritu sergantiems asmenims. Kiekvienu atveju jos turi būti individualios. Vieni gali lengvai mankštintis namuose, kiti pajėgia ir aktyviau sportuoti. Klubo narės Janina Kumetienė, Marytė Mosteikienė ir kitos pamėgo šiaurietišką vaikščiojimą.

Mūsų klubo nariai aktyviai dalyvauja kitų miesto organizacijų renginiuose, šventėse, užsiėmimuose. Jie gali išbandyti savo gebėjimus meninėse veiklose, mokymuose. Tad jeigu norite gyventi ilgiau – laikas nustoti skųstis, susiimti ir pagaliau prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Nors oras vis dažniau primena, kad pamažu artinasi žiema, dar galima suspėti pasidžiaugti auksiniu rudeniu. Žiemos irgi laukiame, tik ne žmogaus gyvenime.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas