Telšiai. Minėjo 30 metų veiklos sukaktį

Telšių rajono neįgaliųjų draugija gyvuoja jau 30 metų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Telšių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas Sigitas Tumbrotas „Bičiulystei“ rašo apie organizacijos, šiais metais mininčios 30-metį, veiklą.

Kalbama apie tai, kad visavertis gyvenimas bendruomenėje – ne neįgaliųjų privilegija, o teisė. Ištraukti neįgaliuosius iš skurdo ir atskirties inicia­tyvos ėmėsi 1988 metais Vilniuje įkurta Lietuvos invalidų draugija, kuriai vadovavo rašytojas Jonas Mačiukevičius.

1989 metais buvo įkurtas Lietuvos invalidų draugijos Telšių skyrius, kuris vienijo apie 700 rajono fizinę negalią turinčių narių. Viena iš pirmųjų tokių skyrių veiklų buvo labdaros skirstymas. Dalijama buvo viskas – nuo vežimėlių iki baldų ar maisto produktų. Tuo metu buvo skiriamas dėmesys neįgaliųjų reabilitacijai, neįgaliųjų įdarbinimui.

1996 metais LID Telšių skyrius įgijo juridinio asmens statusą ir pakeitė pavadinimą – tapo Telšių rajono neįgaliųjų draugija. Pirmasis visuotiniame narių susirinkime išrinktas pirmininkas buvo Zenonas Venclovas, kuris draugijai vadovavo 1996–2001 m.

Nuo 2017 m. Telšių rajono neįgaliųjų draugijai vadovauja Sigitas Tumbrotas. Šiuo metu draugija vienija apie 125 narius. Aktyviausi 60 draugijos narių kasmet dalyvauja socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektuose.

Draugijos vizitinė kortelė – mišrus vokalinis ansamblis „Žemaitija“, kuriam jau 12 metų vadovauja Daiva Lingienė. Ansamblis kasmet dalyvauja respublikinėse neįgaliųjų koncertinėse šventėse „Vilties paukštė“, koncertuoja Telšių rajono bendruomenių susibūrimuose. Darbščiosios rankdarbių būrelio, vadovaujamo Vaidos Šepikaitės, narės mielai renkasi, kuria, gamina įvairius meno kūrinėlius, dovanėles. Teikiamos socialinių, kasdienių įgūdžių ugdymo, palaikymo, individualios pagalbos neįgaliajam paslaugos.

Šiemet draugijos nariai įgyvendino socialinį projektą „Kartu mes esame stipresni“, taip paminėjo draugijos veiklos 30-ties metų jubiliejų. Esame dėkingi Telšių rajono savivaldybės administracijai ir visiems, padėjusiems sukurti nuostabią šventę.

Kita draugijos veikla – nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo projektas „Zanavykijos perlai“. Telšių rajono neįgaliųjų draugijos nariai kartu su Telšių diabetikų bendrijos „Dia Telšiai“ nariais vyko į Šakių rajone, Lukšiuose, esantį Zyplių dvarą. Dvare pasitiko Lukšių seniūnas Vidas Cikana, kurio rūpesčiu dvaras buvo prikeltas antram gyvenimui. Išvykos nariai dalyvavo edukacinėje programoje „Zanavykų ragaučius“, susipažino su šio krašto maisto gaminimo tradicijomis.

Veikla, užimtumas kartu su bendraminčiais praskaidrina mūsų kasdienybę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas