Paminėta Tarptautinė neįgaliųjų diena

Bendruomenės balsas
Nustatymai

* * *

Širvintos: 

 

Širvintiškius sveikino policijos atstovai.

Tarptautinę neįgaliųjų dieną Širvintų neįgalieji susirinko Širvintų neįgaliųjų ir pagyvenusių žmonių dienos centro salėje. Juos pagerbti atėjo Širvintų rajono savivaldybės atstovai, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnės Ginta Čepienė ir Olesia Fedotova, Vilniaus ir Alytaus regionų aklųjų ir silpnaregių Širvintų skyriaus pirmininkė Aldona Urbonavičienė.

Merės padėjėja Vaida Valkauskienė pasidžiaugė, kad kuriame bendrus projektus, bendraujame ir plečiame neįgaliųjų akiratį. Merės patarėja Aušrinė Miliukaitė-Janovskienė paminėjo, kad Neįgaliųjų diena sutampa su advento pradžia. Ji palinkėjo būti laimingiems.

Neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Maslinskienė pabrėžė, kad minėdami Tarptautinę neįgaliųjų dieną negalime pamiršti ir šeimos narių, globėjų. Ji padėkojo už rūpestį neįgaliaisiais Širvintų rajono savivaldybės merei Živilei Pinskuvienei ir savivaldybės darbuotojams.

„Tegu šiandien negalios paliestiems skiriamas dėmesys bus ne proginis, bet nuolatinis, o nuoširdi pagalba įkvėps keisti pasaulį į gražesnį“, – sakė S. Maslinskienė.

Ji dėkojo aktyviems draugijos sportininkams, meno kolektyvo „Viltis“ vadovams ir nariams, draugijos tarybos nariams, vairuotojams Vladui Zujui, Donatui Paupliui, socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems projekto užimtumo būrelių vadovėms: Aldonai Kavaliukienei, Anastazijai Stakauskienei, Janei Pugačiauskienei, Alei Lisauskienei, Neringai Jankauskienei, Aldonai Mažeikienei, savanorei Neringai Liesienei, literatei Veronikai Masiukienei. Svečius linksmino armonikierius Jonas Romaška, ansamblio „Viltis“ dainininkai, jiems pritarė svečiai Efrosinija ir Petras Valeišos. Renginio dalyviai ilgai nesiskirstė – bendravo, dalijosi įspūdžiais.

Širvintų rajono neįgaliųjų draugijos inf.

 

Šakiai:

 

Šakiuose surengta neįgaliųjų darbų paroda.

Šakiuose paminėtos Tarptautinės neįgaliųjų dienos įspūdžiais dalijasi Vitalija Ližaitienė.

Ar fizinė negalia sugebėtų įveikti norą bendrauti, kurti, džiaugtis gyvenimu? Ne, ir tą įrodė gausus būrys neįgaliųjų, susirinkusių į Šakių kultūros centrą.

Visus pasitiko paroda, kurioje buvo eksponuojami siuvinėti ir tapyti paveikslai, riešinės, atvirukai, molio dirbiniai, lėlės, karpiniai. Juos sukūrė Gelgaudiškio specialiojo ugdymo cent­ro „Šaltinis“ socialinių paslaugų skyriaus auklėtiniai, Šakių r. žmonių su negalia sąjungos nariai, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos filialo atstovė Vida Strazdienė, sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos nariai, Ilguvos socialinės globos namų gyventojai, Paluobių neįgaliųjų dienos užimtumo centro bei Šakių vaikų globos namų dienos užimtumo centro lankytojai, neįgaliųjų draugijos ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Šakių viltis“ nariai.

Šakių r. žmonių su negalia sąjungos pirmininkė Stasė Vasaitienė pastebėjo, kad rajono neįgalieji puikiai integruojasi į visuomenę, dalyvauja renginiuose, paskaitose, patys stengiasi gerinti savo gyvenimo kokybę. Rajono meras Edgaras Pilypaitis džiaugėsi, kad fizinė negalia netrukdo žvelgti į gyvenimą pozityviai. Įvairių neįgaliųjų organizacijų atstovai buvo apdovanoti padėkos raštais. Socialinės paramos skyriaus laikinoji vedėja Daiva Pilypaitytė linkėjo jaustis reikalingiems, savo pavyzdžiu kurti sėkmės istorijas. Susirinkusiuosius sveikino Šakių seniūnas Dalius Jasevičius, Šakių ligoninės vyr. gydytojas Algirdas Klimaitis, kiti šventės dalyviai.

Meninę programą dovanojo Lukšių kultūros centro duetas, Šakių vaikų globos namų dienos užimtumo centro auklėtiniai, Ilguvos socialinės globos namų ansamblis, kiti kolektyvai, eiles skaitė rajono poetė Nijolė Arštikaitienė.

 

Kaišiadorys:

 

Kaišiadorių neįgalieji noriai koncertuoja įvairiose šventėse.

Birutė Gudačiauskienė dalijasi Neįgaliųjų dienos minėjimo Kaišiadoryse įspūdžiais.

Kaišiadoriečiai Tarptautinę neįgaliųjų dieną pradėjo minėti apsilankymu Nacionaliniame operos ir baleto teatre surengtoje šventėje. Esame dėkingi Kaišiadorių socialinės paramos skyriaus vedėjai Eglei Mockevičienei už šią galimybę.

Kaišiadorių meno mokyklos direktorė Eugenijos Švelnikienė pakvietė į renginį, skirtą mokyk­los 55-mečiui paminėti. Prie sveikinimų prisidėjome ir mes.

Labai džiaugiamės, kad kiek­vienais metais susirandame vis naujų draugų ir ne vien tik rajone. Gruodžio 1 dieną buvome pakviesti į Elektrėnų savivaldybės Semeliškių parapijos namus, kur kartu paminėjome Neįgaliųjų dieną. Mūsų draugijos meno kolektyvas „Svajonė“ šventę papuošė savo dainomis. Ši šventė rengiama jau 16 kartą.

Koncertavome ir Kaišiadorių rajono Paparčių seniūnijos Dainavos krašto bendruomenėje. Išvydome ir pačių dainaviečių spektakliuką. Jiems nepagailėjome aplodismentų.

Abu draugijos kolektyvai „Gabija“ ir „Svajonė“ pasirodė Žiežmarių kultūros centre vykusiame kasmetiniame vokalinių ansamblių renginyje „Rudens žydėjimas“. Visi dalyviai sulaukė daug aplodismentų, gėlių.

Džiaugiamės, kad ir mes, neįgaliųjų draugijos nariai, esame visur kviečiami, reikalingi.

 

Tauragė:

 

Po renginio visi galėjo pasigrožėti draugijos moterų nėriniais.

Apie tai, kaip Neįgaliųjų dieną paminėjo tauragiškiai, papasakojo Vladislovas Kirkickas.

Tauragės rajono neįgaliųjų draugija, minėdama Tarptautinę neįgaliųjų dieną, kasmet stengiasi sukurti išskirtinę šventę. Šiemet ji prasidėjo ne svečių pasisakymais, o Adakavo socialinių paslaugų Tauragės skyriaus kolektyvo spektakliu „Meilės simfonija“. Po to sveikinimo žodžius tarė rajono savivaldybės atstovai, visiems įsiminė prasmingos Tauragės parapijos kunigo D. Žukausko mintys.

Rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkas K. Petkus padėkojo už neįgaliuosius padrąsinančius žodžius, nuoširdų ačiū tarė Tauragės LIONS klubo prezidentui L. Jaručiui už iš užsienio parvežtus ir padovanotus net 12 vežimėlių ir keletą specialių kėdžių. Dovanos bus išdalintos rajono neįgaliesiems.

Šventę vedusi renginių organizatorė D. Norgailienė koncertą pradėti pakvietė A. Šilerio vadovaujamus rajono neįgaliųjų ansamblius „Svaja“ ir „Vakarėja“. Dainininkai sulaukė gausių aplodismentų. Šiltais plojimais palydėtos ir rajono sutrikusio intelekto ansamblio dainorėlių atliktos dainos. Na, o renginio kulminacija tapo populiaraus estrados dainininko Mino užburiantis koncertas. Po renginio visi buvo pakviesti į kultūros rūmų fojė pabendrauti ir pasigrožėti draugijos moterų nėriniais.

 

Varėna:

 

Varėnos neįgalieji gavo dovanų kuprines.

Laima Jezepčikaitė „Bičiulystę“ informuoja, kaip Varėnoje paminėta Neįgaliųjų diena.

Šiemet Tarptautinė neįgaliųjų diena paminėta Varėnos socia­linių paslaugų centre. Varėnos rajono neįgaliųjų draugija vienija 306 narius. Renginyje dalyvavusieji gavo sieninius kalendorius apie sveikatą. Draugijos pirmininkas Algis Ulbinas pristatė savo metinę ataskaitą. Revizijos komisijos narė Aldona Piliuvienė supažindino su revizijos komisijos aktu. Renginyje dalyvavo rajono meras Algis Kašėta, mero pavaduotojas Gied­rius Samulevičius, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Stankevičiūtė. Paskui draugijos pirmininkas ir svečiai atsakinėjo į neįgaliųjų užduotus klausimus.

Po to vyko socialinė akcija „Aš ir Tu – tai Mes!!!“ Buvo sukurtas „gyvas“ neįgaliojo ženklo simbolis. Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ pirmininkė Nijolė Versockienė perskaitė prezidento Valdo Adamkaus sveikinimą. Akcijos pabaigoje į dangų pakilo balionai. Pasibaigus akcijai koncertavo liaudiškos muzikos kapela „Paparcis“, vadovaujama Violetos Narkevičiūtės. Po renginio visi buvo pakviesti prie vaišių stalo.

Neįgaliųjų diena paminėta ir Varėnos sporto centre. Negalią turinčių žmonių laukė šiaurietiško ėjimo žygis, mankštos ir žaidimai lauke, sporto salėje bei baseine. Sporto centro savanoriai ne tik supažindino gyventojus su sveikos gyvensenos, pozityvaus mąstymo principais, bet ir praktiškai parodė kvėpavimo, atsipalaidavimo, kūno stip­rinimo pratimus. Projekto dalyviai (neįgalieji) buvo vaišinami pie­tumis. Jiems įteiktos knygos ir kuprinės. Šių eilučių autorė sportinės veiklos projektų vadovui-metodininkui Rolandui Markinui įteikė savo padarytą molinį darbelį. Buvo rodomas filmas „Disko teorija“. Puikiai praleidome laiką.

BĮ Varėnos sporto centras kartu su partneriais Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Varėnos padaliniu ir Varėnos rajono neįgaliųjų draugija įgyvendina projektą „Mes esame reikalingi vieni kitiems“.

 

Lazdijai:

 

Renginyje netrūko skambios muzikos.

Paminėti Tarptautinę neįgaliųjų dieną Lazdijų rajono neįgalieji susirinko viešosios bib­liotekos salėje. Juos pasveikino rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Onutė Černiauskienė. Ji supažindino su nuveiktais darbais, kurių atlikta tikrai nemažai. Įgyvendinant įvairius projektus stengiamasi padėti negalią turintiems žmonėms. Teikiamos pavėžėjimo į gydymo įstaigas, asmeninio asistento ir kitos paslaugos. Pirmininkė pasidžiaugė, kad draugijos tarybos nariai aktyviai dalyvauja visose veiklose. Pavyzdžiui, tarybos narys Romas Bučionis teikia pavėžėjimo paslaugas. Pavaduotoja Alma Rėkuvienė ir narė Irena Marcinauskienė – kūrybingiausios darbščiųjų rankų būrelio moterys. Aktyvus ir ansamb­lis „Atjauta“, sportuojama, dalyvaujama neįgaliųjų sporto varžybose. Plečiamas ir draugijos narių akiratis įvairiomis išvykomis.

Draugijai daug padeda rajono savivaldybė, Socialinės paramos skyrius. Pirmininkė dėkojo ir draugijos rėmėjams verslininkams. Tylos minute buvo pagerbti į Amžinybę išėję draugijos nariai ir jos kūrėjai bei pirmieji vadovai.

Renginio dalyvius sveikino svečiai – rajono merės patarėja Sonata Dumbliauskienė, Socia­linės paramos skyriaus vedėja Rima Šukienė, Socialinių paslaugų centro direktorė Jolanta Marcinkienė, verslininkė Danutė Jurkevičienė, Prienų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Irena Valatkevičienė, šių eilučių autorius.

Renginio dalyviams buvo įteikti draugijos darbščiųjų rankų būrelio narių pagaminti suvenyrai.

Šventės dalyvius linksmino rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Atjauta“, Pienų rajono neįgaliųjų draugijos ansamblis „Šilas“ ir Serijų bendruomenės vyrų kapela „Seirija“.

Juozas RASIULIS

 

Kazlų Rūda:

Pranas Jurkšaitis pasveikintas 90 metų jubiliejaus proga.

Tarptautinės neįgaliųjų dienos įspūdžiais su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi Vitalija Kavaliūnaitė.

Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkė Ramutė Sarapinavičienė su savo pagalbininkėmis kelis kartus per metus rengia šventes draugijos nariams – juk rūpestis, meilė ir dėmesys – tai lyg vaistai ir kūnui, ir sielai. Tarptautinė neįgaliųjų diena dabar minima visame pasaulyje. Šiemet Kazlų Rūdos savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai rinkosi Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos salėje. Jų pasveikinti atvyko savivaldybės atstovai Judita Simonavičienė ir Marius Žitkus. Muzikos garsais susirinkusiuosius sveikino Kazlų Rūdos pradinės mokyklos mergaičių ansamblis su mokytojomis Birute Češūniene ir Audrone Pranckevičiene, Rimvydo Žigaičio menų mokyklos muzikantai ir dainininkai, liaudies dainų atlikėja Vera Vasiliauskienė. Naują programą atliko neįgaliųjų draugijos ansamblis „Sidabrinė gija“. Ant­rąjį šių metų pusmetį gimtadienius šventusius žmones sveikino R. Sarapinavičienė ir savivaldybės atstovai. 90 metų sulaukė Jūrės kaime gyvenantis Pranas Jurkšaitis, 80-metį minėjo ilgametė Jūrės kaimo pradinės mokyklos mokytoja, visų mokinių mylima Ona Ambrasienė, taip pat Birutė Baranauskienė ir Aldona Pridotkienė. Pasveikinti ir 70 bei 60 metų sulaukusieji.

Neįgaliųjų draugijos gyvenime šiemet buvo ir skaudžių netekčių: Amžinybėn iškeliavo 13 žmonių. Už juos ir gyvuosius draugijos narius Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčioje buvo aukojamos šv. mišios.

Gražinos Kalvaitienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas