Skuodas. Pabūkim linksmesni, pabūkim geresni...

Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos meno studija „Obelėlė“.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Dėmesio ženklais, padėkos žodžiais vieni kitiems išeinančius metus palydėjo Skuodo rajono neįgaliųjų draugijos meno studijos „Obelėlė“ nariai ir jų vadovė Nijolė Jasienė.

Kalėdų laukimo nuotaiką, atsispindinčią „Obelėlės“ programoje „Dainuojančios naktys“, studija nuvežė į Nasrėnus, į vyskupo M. Valančiaus gimtinę, o literatūrinė kompozicija „Sielos spalvos“ parodyta Skuodo krašto kūrėjų darbų parodoje Skuodo muziejuje, kuriame tądien atidaryta ir vienos „Obelėlės“ skaitovės – Jadvygos Donelienės tapybos darbų paroda.

Nuo 2007-ųjų visuomeninei organizacijai vadovaujanti Raminta Zabitienė teigia, jog tik šiemet 170 aktyvių draugijos narių galėję pasijusti pakylėti, kai nuo vasario mėnesio skuodiškiams Neįgaliųjų reikalų departamentas skyrė autobusiuką, o rajono savivaldybė – etatinį vairuotoją. Tad ir meno studija su savąja programa galėjo daugiau kur išvykti.

Tikra žemaitė dounininkė Raminta teigia niekada neieškojusi specialių raktelių kalboms su ją supančiais organizacijos žmonėmis. Tiesiog visada buvusi savimi. Ji stengiasi perteikti vieną svarbiausių dalykų – eiti pirmyn, nenusiminti, judėti. „Kuo daugiau būname užimti, tuo mažiau laiko lieka liūdnoms mintims“, – kalbėjo R. Zabitienė.

Neįgaliųjų draugijos veikla jau daug metų grindžiama socialinės reabilitacijos paslaugų projektu. Skuodo rajono savivaldybė yra tokių projektų vertintoja ir palaikytoja. Daugeliui įdomi sveika gyvensena, tad nemažai žmonių pamėgo vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis. Jei žvarbu ar lyja, susirenkama į paskaitas ar vegetariškų patiekalų degustacijas. Tokie susiėjimai dažnai tampa ir pasidalijimu patirtimi, kaip apsiginti nuo ligų. Susirenkama ir išmokti kokio nors amato, technologijų. Į pagalbą to pamokyti surandama savanorių.

O ir apskritai, kaip tvirtina R. Zabitienė, mažai tokių, kurie organizacijai atsakytų. Kartą ji įsidrąsinusi paskambino savo klasės draugui, Šiaulių universiteto profesoriui Juozui Pabrėžai, kad viešėdamas gimtinėje, aplankytų draugiją. Ir jis laiko surado: atvyko, pradžiugino mintimis apie žemaitišką žodį, pamatė „Obelėlės“ pasirodymą.

Laima SENDRAUSKIENĖ

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas