Prienų r. Šventoji žemė nepalieka abejingų

Jiezno neįgalieji iš Izraelio parsivežė daug nepamirštamų įspūdžių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jiezno žmonių su negalia sąjungos tarybos narė Alvyra Lisauskienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įdomios kelionės įspūdžiais.

Jei nori pamiršti rūpesčius, problemas, ketini atsipalaiduoti ir pasisemti jėgų bei naujų įspūdžių – keliauk. Tokių minčių ir tikslų vedina 47 asmenų grupė, suburta Jiezno žmonių su negalia sąjungos pirmininkės Augenijos Stoškuvienės, 5 dienoms išvyko į Izraelį, į šalį, tapusią Jėzaus žemiškąja tėvyne. Po 4 valandas trukusio skrydžio Tel Avivo oro uoste mus pasitiko visą kelionės laiką lydėjusi gidė Irina. Nusimetę striukes, leidomės į „pasimatymą“ su Haifu, antru pagal dydį Izraelio miestu. Pasikėlę į Karmelio kalną, kurio olose, kaip teigia Testamentas, slėpėsi pranašas Elijas, grožėjomės Viduržemio jūros vaizdais bei nepaprastais ir išpuoselėtais persų sodais. Lydimi vasariškos šilumos keliavome į Nazaretą, miestą, kur, kaip tikima, prabėgo Kristaus vaikystė. Išaušus antrosios dienos rytui, gerai po kelionės pailsėję kibucų gyvenvietėje, leidomės prie įspūdingo Galilėjos ežero, kur, kaip tikima, Jėzus „sudraudė vėjus ir ežerą“, sakė pamokslą, padaugino duoną, žuvis ir pamaitino tūkstančius išalkusiųjų. Čia pat ir Palaiminimų kalnas, nuo kurio Jėzus sakė kalno pamokslą. Keliavome ir prie Jordano upės, kurioje, kaip tikima, buvo pakrikštytas Jėzus. Įdomu tai, kad čia atnaujinti krikštą gali visi turistai.

Ekskursijos tęsinys – Jeruzalė, miestas, kuris laikomas neoficialia Izraelio sostine. Ir ne veltui. Miestas nepaprasto grožio, stulbinantis šventovių gausa. Jeruzalėje aplankėme įspūdingo dydžio Raudų sieną, pastatytą Erodo laikais. Apžiūrėjome karaliaus Dovydo kapą ir virš kapavietės esančią paskutinės vakarienės menę, kurioje paskutinį kartą vakarieniavo Jėzus su apaštalais. Užkopę į Alyvų kalną grožėjomės puikia senosios Jeruzalės panorama, bažnyčiomis, kuriose Jėzus skelbė pamokslus bei pranašystes. Šiurpuliukai kūnu ėjo, kai leidomės Kryžiaus keliu. Užsukome ir į spalvingą bei šurmulingą Jeruzalės turgų.

Kitą dieną laukė ne mažiau įspūdinga kelionė prie Negyvosios jūros. Mus pasitiko ne baltas smėliukas, o aštrus, nuo druskos pabalęs paplūdimys. Nieko nuostabaus, juk viename litre vandens yra net 340 gramų ištirpusios druskos. Tačiau galimus nepatogumus su kaupu atperka smagus ir keistas jausmas, kai sėdėdamas vandeny gali plūduriuoti ir mėgautis vandens gydomąja galia.

Kelionė baigėsi, tačiau liko puikūs prisiminimai, įspūdžiai ir emocijos. Reikia ten pabuvoti ir pasigrožėti pastatų didingumu bei architektūriniais sprendimais, dykumų platybėmis, pajusti tą energetinį užtaisą, kurį spinduliuoja visa aplinka. Prisilietimas prie šios šalies istorijos abejingo palikti negali.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas