Kalvarija. Aptarėme nuveiktus darbus

Kalvarijos neįgalieji aptarė metų darbus ir pasižadėjo būti aktyvūs.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilija Vilkelienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi įspūdžiais iš Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijoje vykusio nuveiktų darbų aptarimo.

Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijoje surengtoje popietėje apžvelgėme praėjusių metų darbus. Į renginį atvyko savivaldybės meras Vincas Plikaitis, Socialinių reikalų skyriaus vedėja Nijolė Silickienė ir vyriausioji specialistė, mūsų projektų koordinatorė Daina Geležienė. Meras pasidžiaugė, kad neįgalieji smalsūs, daug keliauja, sportuoja, dainuoja ir teikia paslaugas. Socialinių reikalų skyriaus vedėja sakė suprantanti, kad trūksta lėšų visiems neįgaliųjų poreikiams patenkinti. Tačiau tik kalbantis, diskutuojant galima rasti kompromisą ar išeitį. Neįgaliųjų draugijos taryba ir jos pirmininkė Daiva Rentelytė tai nuolat ir daro.

Popietėje dalyvavę savivaldybės atstovai dar kartą įsitikino, kad draugijos patalpos – per mažos. Meras pažadėjo ieškoti kitos vietos. Naujų patalpų pirmininkė patarė ieškoti miesto centre, kad ir iš kaimo atvykusiam neįgaliam žmogui būtų patogu jose apsilankyti. Tiesa, svarbu ir įvertinti, ar pavyktų draugijai išlaikyti didesnes patalpas, ypač žiemą.

Visus pradžiugino Dovydo Bartusevičiaus grojimas su trimitu. Jis neįgaliesiems padovanojo tris kūrinius. Vėliau nuoširdžiomis dainomis visus džiugino Liūdos Kulbokienės vadovaujamas Neįgaliųjų draugijos ansamblis „Viltis“. Dainininkės dėkojo savivaldybei, kad rado lėšų naujiems drabužiams.

Po neilgos pertraukėlės, per kurią vaišinomės arbata ir pačių neįgaliųjų paruoštais skanėstais bei dalijomės per metus draugijoje patirtais įspūdžiais, visų laukė tikra proto mankšta. Tarybos narė Valerija Rašimienė ėmėsi šio širdžiai artimo darbo. Pasiskirstę į keturias komandas stengėmės įveikti nelengvas užduotis (jos buvo paimtos iš televizijos laidos „Auksinis protas“). Nors vienai komandai sekėsi geriau nei kitoms, laimėjo draugystė ir visos komandos gavo po prizą – keptą Kalėdinę bobą. Dar ilgai draugijoje aidėjo juokas ir daina.

Gera, kad yra tokia organizacija, kurioje kiekvienas neįgalusis ir reikalingos paslaugos (išsimaudyti, drabužius išsiskalbti, transportu pasinaudoti) gali sulaukti, ir savo meninius, sportinius gebėjimus atskleisti, įvairių amatų išmokti. Beje, ir šįkart amatų būrelio narės draugijos patalpas išpuošė, šventišką aplinką sukūrė.

O įžengus į naujus metus visiems norisi palinkėti būti aktyviems, nesėdėti namuose ir neverkšlenti dėl savo negalios.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas