Zarasai. Į Palūšę – traukti stintelių

Zarasiškiai smagiai pramogavo stintų šventėje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Laima Gorpinič papasakojo apie smagią zarasiškių išvyką.

Paskutinę žiemos dieną, vasario 29-tą, visi keliai vedė į Palūšę (Ignalinos r.). Čia jau penktą kartą šurmuliavo smagiausia, agurkais kvepianti šventė „Trauk stintelę 2020“. Šios šventės traukai neatsispyrė ir Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai – į ją išsiruošė 30 smagiai nusiteikusių neįgaliųjų.

Reginių, gardžių patiekalų ir geros nuotaikos Lūšių pakrantėje netrūko. Oras šventei buvo palankus, todėl neskubant buvo galima apžiūrėti įvairiausius keramikos dirbinius, kalvystės darbus, veltinio gaminius, suvenyrus. Į šventę atvykusius svečius viliojo ir garuojantys puodai bei čirškančios keptuvės. Veikė žuvies mugė, kur galima buvo įsigyti šviežios, rūkytos ir tik ką iškeptos žuvies. O žuvienių, šiupinių skonis priklausė nuo kiekvienos šeimininkės patirties, paslapties ir išradingumo.

Vienas iš tradicinių žiemos žvejybos būdų Ignalinos krašte – medinės „bobos“ ant ledo sukimas. Nors ledo nebuvo, bet „bobą“ pamatyti gyvai teko. Pramoga – sausumos „stintos“ traukimas su bobomis – labai patiko. Daug dėmesio sulaukė ir Palūšės 8 kg „stintelės“ kilnojimo varžybos. Čia galėjo rungtis vyrai, moterys ir vaikai – kas rankoje ilgiau išlaikys akmenimis papuoštą „stintelę“. Dusetiškė Polina Jankūnienė smagiai įsitraukė į šią rungtį ir laimėjo vieną kilogramą šviežių ežerinių stintelių, ištiestoje rankoje išlaikiusi sunkią „stintelę“ 1 min. 5 sek.

Pramogų šventėje netrūko. Šventės dalyviai galėjo pasižiūrėti VSAT kinologų su tarnybiniais šunimis pasirodymus, KASP savanorių organizuojamas estafetes vaikams ir jaunimui. Šeimos su vaikais galėjo nuspalvinti medinę stintelę. Pasikaitinti kvietė pirčių kompleksas, „ruonių“ maudynės Lūšiuose, ledo ritulio improvizacijos be ledo, purvo futbolo rungtynės. Šventės dalyvius linksmino, kartu dainuoti ir šokti kvietė grupės „16 HZ“ vyrai.

Prisiragavę įvairių skanėstų, prisipirkę lauktuvių, prisišokę, prisidainavę, pasidžiaugę gražiai praleistu savaitgaliu grįžome į namus. Dėkojame Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dubnikovai už puikiai organizuotą kelionę.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas