Kalvarija. Viename renginyje paminėtos dvi šventės

Eilės ir dainos – moterims ir Tėvynei.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijos narė Vilija Vilkelienė su „Bičiulystės“ skaitytojais pasidalijo šventinio renginio, kurį vedė pati, įspūdžiais.

Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai rinkosi į smagų renginį. Pirmojoje jo dalyje skambėjo eilės moteriai – taip paminėjome Kovo 8-ają, Tarptautinę moters dieną. Sulaukėme ir viešnių iš Marijampolės: apie moters gyvenimą pašmaikštavo poetė Aldona Murauskienė, romantiškų eilių paskaitė poetė Gema Galinienė. Renginio dalyvių širdis suvirpino poetės Zenos Paukštaitienės eilės. Poeziją paįvairino saksofono muzika, kurią dovanojo buvęs Kalvarijos savivaldybės meras Jonas Kazys Dzirmeika. Jam esame dėkingi, kad reorganizavus Marijampolės rajoną, Kalvarijos savivaldybėje gyvuoja neįgaliųjų draugija.

Antroji renginio dalis buvo skirta Lietuvos nepriklausomybės 30-mečiui. Tų metų įvykių sūkuryje buvęs J. K. Dzirmeika prisiminė pirmuosius Aukščiausios Tarybos posėdžius. Mūsų kraštas į Lietuvos Aukščiausiąją Tarybą tuomet išrinko tremtinį, politinį kalinį, poetą ir prozininką Gintautą Iešmantą. J. K. Dzirmeika buvo jo padėjėjas. „Į susitikimus su rinkėjais važiuodavome mano žiguliuku, dviese, kartais trise, jei atsirasdavo drąsesnis žmogus, nes dar buvo daug abejojančių, ar išliksim laisvi, o gal viskas laikina, – prisiminė J. K. Dzirmeika. – Žmonės po truputį laisvėjo, jų nuomonė keitėsi ne dienomis, bet valandomis.“ J. K. Dzirmeika paskaitė ir G. Iešmanto prisiminimų.

Skambėjo poečių skaitomos eilės Tėvynei, saksofono muzikos garsai. Dar ilgai žmonės dalijosi įspūdžiais apie 1990 metų įvykius.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas