Jonava. Sumanieji sunkmečio neišsigando

Bronius Sedleckas ir gardų pyragą gali iškepti, ir medinį suvenyrą išdrožti.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonaviškis Marius Glinskas papasakojo, kaip karantiną įveikia šio rajono neįgalieji.

Karantinas gerokai prislopino Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos aktyvumą, tačiau projektuose numatytos veiklos nenutrūksta. Jos tęsiamos nuotoliniu būdu, ieškant naujų bend­ravimo galimybių.

Antai anksčiau humoro žanrus mėgusi „Rykštenė“ pagal Danutės Kuliavienės eiles rengia literatūrinę kompoziciją „Gamtos stebuklai“. Kitaip ruošiamasi ir konkursui „Gardžiausia Atvelykio boba“. Nesvarbu, kad karantinas pristabdys šventinį džiaugsmą – konkursas galės vykti ir vėliau, svarbu, kad neužmirštume ir kitus pamokyti, kaip kepti Velykėlių keksiukus, ruošti šaltsriubę su ridikėliais, ridenti nuo Velykų pasilikusius margučius.

„Aš gardžiausios bobos nominacijai savo krosnyje iškepsiu bobelę-pagalvę“, – pažadėjo 90-metis Upninkėlių kaimo šviesuolis Bronius Sedleckas. Anot jo, kuo tas kepinys diktesnis, riebesnis, tuo esą ir gardesnis. Pandemijai pasiduoti neketinantys konkurso dalyviai nusprendė nufotografuoti savo kūrybą, atskleisti receptų paslaptis, kitaip sakant, konkurse dalyvauti nuotoliniu būdu.

O štai ansamblis „Lietava“ mokosi Vytauto Kernagio dainą „Baltas paukštis“. Niuansus telefonu pakoreguoja ansamblio vadovė Laima Stakeliūnienė.

Draugijos pirmininkės pavaduotojos funkcijų neišsigandusi Elena Zvicevičienė kasdien ateidama į darbą tobulinasi saviraiškos ir kūrybiškumo srityse: su draugijos nariais, rajono savivaldybės darbuotojais bendrauja telefonu ir elektroniniu paštu, tvarko veiklų grafikus, perka nuo virusų apsaugančias priemones, seka Jonavos ligoninėje atliekamos hemodializės eigą.

Dar viena geros nuotaikos properša draugijoje – Raseinių rajono neįgaliųjų draugijos iniciatyva pasiūti kaimynams medžiaginių antivirusinių kaukių. Pirmą siuntą jonaviečiai jau gavo, pasidalijo. Yra ko pavydėti net mūsų floristėms: kaukės dailaus pasiuvimo, su gražiais ornamentais. Raseiniškių siuvėjų, vadovaujamų pirmininkės Janės Stasevičienės, pastangos išties vertos pagyrimo.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas