Kaišiadorys. Bitutės dūzgia...

Maža dalis karantino metu Danutės Nauckūnienės sukurtų darbelių.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos rankdarbių būrelio „Bitutė“ vadovė Dalia Sinkevičienė pasakoja, ką moterys veikia per karantiną.

Rankdarbių būrelio „Bitutė“ narės, vos pradėjusios savo šių metų veiklą, susidūrė su netikėtai kilusia koronaviruso pandemija. Teko paklusti karantino reikalavimams ir pasilikti namie. Bet negi darbščios rankos gali būti be darbo? Taip prasidėjo naujas bendravimas – nuotoliniu būdu. Pradžioje nedrąsiai, pamažu, o kuo toliau, tuo drąsiau. Ėmiau ruošti pamokėles, kelti jas į internetą, pradėjome aktyviau bendrauti žinutėmis, telefonu, atsirado daug naujų idėjų.

Pirmieji užsiėmimai buvo skirti veido kaukių gamybai. Janė Padrėzienė prašė paaiškinti, kaip pasisiūti, o Laimutė Ratkevičiūtė panoro megztos. Taip ir pradėjom: veido kaukės, nertos servetėlės, įvairios pagalvėlės, puoštos jo-jo gėlytėmis, aplikacijomis. Velykoms Regina Vilinauskienė norėjo išmokti kiaušinių dekupažo. Šis pasiūlymas labai patiko ir kitoms. Pasiūliau išmėginti ir kiaušinių marginimą natūraliu šilku. Žavinta Janiulytė įkėlė į internetą nuotraukų su siūtais paukštukais, pasidžiaugė baigtu siuvinėti dailiu paveikslėliu. Valė Rudzinskaitė puošė putplasčio kiaušinius. Danutė Zablackienė nunėrė kelis darbelius Velykų tematika. Genovefa Švenčionienė primezgė paukštelių, margučių.

Po Velykų kibom į kitokius darbelius. Daugelis būrelio moterų jau močiutės, todėl prašė idėjų, ką nuveikti su anūkais, kuo pradžiuginti mamas. Pasiūliau kurti atvirukus, įkėliau daug pavyzdžių, pamokiau, kaip greitai ir lengvai padaryti laikik­lius servetėlėms. Visoms labai patiko. Dabar nardom pono Kvadrato pasaulyje. Čia neišsenkantis idėjų ir pavyzdžių lobynas: servetėlės, krepšiai, staltiesės, pagalvėlės, lovatiesės, drabužiai ir t.t.

Buvau labai maloniai nustebinta, kai pamačiau, kad mano pamokėlės sudomino ne tik kaišiadorietes, bet ir kitų miestų moteris. Karantinas darbeliams – ne kliūtis, reikia tik noro ir kantrybės.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas