Vilkaviškis. Vėl esame aktyvūs

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos veikla grįžta į įprastą ritmą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos Vilkaviškio padalinio vadovė Danutė Medekšienė „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie turiningą organizacijos veiklą.

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos veiklą stipriai pakeitė koronavirusas, tačiau pandemijai aprimus pamažu grįžtame į įprastą ritmą.

Liepos mėnuo buvo gausus veiklų. Pagal savo išgales dalyvaujame įvairiuose miesto bendruomenės renginiuose. Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienai paminėti rinkomės prie V. Kudirkos paminklo, kur jau ketverius metus padedame savo nupintą vainiką ir uždegame žvakę. J. Basanavičiaus aikštėje drauge su miesto bendruomene sugiedojome himną. Sporto šventėje „Valstybės dieną atminkim“ draugijos nariai „Ąžuolo“ progimnazijos stadio­ne žaidė visų pamėgtą bočią.

Pirmininkei Valei Masiliūnienei esame dėkingi už galimybę dalyvauti trijų dienų projektinėje menų veikloje Birštono turizmo bazėje. Lietuvos žmonių su negalia tinklinio ir badmintono asociacijos pirmininkas Tomas Kiveris mus supažindino su Neįgaliųjų teisių konvencija. Vėliau iš šio dokumento kiekvienas turėjome išsirinkti po straipsnį, pagal kurį kitą dieną ant drobės tapėme paveikslus. Užduotis labai sunki, tačiau juvelyrė, menų mokytoja Agnė Varpukevičiūtė sugebėjo įkvėpti pasitikėjimo. Rytais mankštinomės su Vakare Bagdonaite.

Mūsų draugijos literatai svečiavosi Jurbarko r. neįgaliųjų draugijos organizuotoje literatūrinėje popietėje „Liepų medus“.

Įgyvendinant Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje ir Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektus buvo organizuota sveikatingumo stovykla. Išklausėme Renato Mizero paskaitą apie pagrindines sveikatingumo ir fizinio aktyvumo gaires, Taut­vydas Antanavičius ir jo buvęs treneris pasakojo apie kovų menus, jų atsiradimo istoriją. Užgniaužę kvapą stebėjome, kaip sportininkai demonstravo praktinius kovos menų veiksmus. Vėliau R. Mizeras parodė, kaip mankštintis sėdint ant kėdžių. Šie pratimai labai tinka neįgaliesiems. Pasižadėjome ir toliau daryti šiuos pratimus ir stengtis gyventi sveikiau. Abi dienas žaidėme bočią, golfą, lauko tenisą, mėtėme lankus, sportavome su treniruokliais.

Visada jaučiame pirmininkės V. Masiliūnienės rūpestį savo nariais. Jai noriai talkina padalinių vadovai, tarybos nariai. Suburta komanda turi daug idėjų ir planų, kad neįgaliesiems būtų kuo lengviau gyventi. Džiaugiamės, kad neretai į draugiją užsuka ir mūsų veikla domisi savivaldybės atstovai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas