Kaišiadorys. Sužavėjo Žemaitija

Įspūdingos išvykos į Žemaitiją akimirka.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kaišiadorių r. neįgaliųjų draugijos pirmininkė Stanislava Globienė ir tarybos narė Birutė Gudačiauskienė informuoja „Bičiulystės“ skaitytojus apie įdomią kelionę.

Mes, Kaišiadorių r. neįgaliųjų draugijos nariai, dviem autobusiukais iškeliavome Žemaitijos link. Pirmiausia aplankėme netoli nuostabaus Platelių ežero įrengtą raketų bazę. Muziejus įkurtas, kad galėtų papasakoti visam pasauliui apie 50 metų trukusį Šaltąjį karą, jo poveikį Europos ir Lietuvos istorijai. Gidės pasakojimai mus sukrėtė.

Paskui nuvykome prie didingo Platelių ežero. Pabraidžioję po ežerą susirinkome į poilsiavietę papietauti. Daugelis patraukė eglyno link ir parėjo su pilnomis rankomis voveraičių, kitų grybų. Žemaitijoje grybai auga gausiau nei pas mus.

Plungės rajone apsilankėme Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parke. Šio parko įkūrėjai plungiškiai Jurga ir Antanas Jakimavičiai. Sodyboje yra penki labirintai, šalia kurių gėlėmis išsodinta ir iš akmenukų išdėstyta mandala „Gyvybės gėlelė“. Stebėjomės šeimininkų išmintimi ir kruopštumu, augalų grožiu ir įvairove.

Mūsų dar laukė Telšiai – Žemaitijos sostinė. Miesto centre pasitiko žemaičių galiūnė meška su laikrodžiu letenose. Kated­ros papėdėje granitinėse lentose žemaitiška tarme išpasakota žemaičių istorija. Atradome meškutę su meškiukais. Anot padavimų, patrynus jiems nosytes ir sugalvojus norą, jis visada išsipildo.

Atkeliavome iki „Džiugo sūrio namų“. Žemaitijos sostinės įkūrėjas buvo mitologijoje minimas galiūnas milžinas, vardu Džiugas. Tai jo garbei ir pavadintas šis sūris. Su juo gaminami karameliniai saldainiai, ledai, pyragaičiai. Vieni prisėdome paskanauti sūrio gaminių, kiti aplankėme rūsyje esantį muziejų. Už 150 kilometrų dar mūsų laukė vakarienė pakeleivingoje ,,Levitano“ užeigoje. Per vakarienę visi džiaugėmės kelione, dėkojome vieni kitiems už draugystę, buvimą kartu!

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas