Radviliškis. Kelionės dovanoja daug įspūdžių

Ekskursijos dalyviai grožėjosi Rokiškio dvaro interjeru.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Radviliškio r. neįgaliųjų draugijos pirmininkės pavaduotoja Irena Vilniuvienė rašo, kur šią vasarą keliavo radviliškiečiai.

Saulėtą ir karštą rugpjūčio rytą grupė Radviliškio r. neįgaliųjų draugijos narių išvyko į suplanuotą ekskursiją po Rokiškį. Pirmiausia atvykome į Rokiškio dvarą. Dvaro grožis ir jame esančios autentiškos ekspozicijos sužavėjo visus ekskursijos dalyvius. Buvo įdomu pamatyti ir pasiklausyti gido pasakojimų apie grafų Tyzenhauzų gyvenimą ir pomėgius. Daugelis dvaro eksponatų autentiški – naudoti pačių dvariškių. Neišdildomą įspūdį paliko eksponuojami garsiausio XX a. dievdirbio Liongino Šepkos drožiniai. Labai patiko vienintelė Lietuvoje prakartėlių ekspozicija.

Vėliau vykome į nuostabaus grožio Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčią. Nustebino vienintelė Lietuvoje pagal visus liturginius reikalavimus įrengta krikštykla. Lankėmės bažnyčios rūsyje ir unikalioje Šv. Juozapo koplyčioje, kuri yra nacionalinis architektūrinis ir sakralinis paminklas. Paskui vykome į kavinę „Senas grafas“. Čia klausėmės įdomaus pasakojimo apie sūrio gaminimą, jo rūšis ir kitų populiarių Rokiškio krašto maisto produktų gamybą, degustavome įvairių rūšių sūrius. Grožėjomės Rokiškio senamiesčiu, originaliai išpaišytomis senų namų langinėmis.

Tą pačią dieną 10 mūsų draugijos sportininkų dalyvavo Pak­ruojyje vykusioje Šiaulių regio­no neįgaliųjų sporto šventėje. Mūsų komanda užėmė antrą vietą ir parsivežė 13 medalių: 4 aukso, 5 sidabro ir 4 bronzos. Varžyboms pasiruošta vykdant Neįgaliųjų socialinės integracijos per kūno kultūrą ir sportą projektą.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas