Švenčionys. Išvyka Šventojon pakėlė nuotaiką ilgam

Švenčionių neįgaliesiems didelį įspūdį paliko Jūrų muziejus.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Švenčionių rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Teresa Špakova rašo apie daug įspūdžių dovanojusį poilsį Šventojoje.

Švenčionys – pats atokiausias Lietuvos kampelis rytuose, bet mes čia gyvename ir tuo didžiuojamės.

2020 metai mums visiems buvo nepalankūs, dėl koronaviruso sutriko planuoti darbai, bendravimas, norėjosi ištrūkti iš šios rutinos kuo greičiau.

Kasmetinė neįgaliųjų atgaiva – pasimatymas su jūra. Rugsėjo mėnesį 41 draugijos nario komanda išvykome į Šventosios mokymo ir reabilitacijos centrą.

Jau kitą dieną džiaugėmės kineziterapeuto vedamos mankštos pratimais, išjudinome savo kūną, atsipalaidavome. Vėliau važiavome į Klaipėdą. Persikėlę keltu į kitą krantą, aplankėme atsinaujinusį Jūrų muziejų. Ten pamatėme nuostabias kriauk­lių kolekcijas, įspūdingo grožio akvariumus, įvairias žuvytes, o kai virš galvos plaukiojo didžiulės žuvys, atrodė, kad esame jūros gelmėse – nepakartojamas jausmas. Delfinariume buvo rodoma nauja programa ne tik su delfinais, bet ir su jūros liūtais. Draugijos naujokai buvo sužavėti.

Džiaugėmės kaip maži vaikai ir uosto laivais, ir kirų skleidžiamais garsais, netgi didžiuliai kranai padarė įspūdį – mums viskas buvo įdomu.

Vakare draugiškai pavakarieniavome kavinėje. Turėjome laiko ir pabraidyti pajūriu, pasikaitinti kopose, išsimaudyti, pririnkti akmenukų ir gintaro, pagrybauti, pažvejoti. Norintieji aplankė Palangą.

Šiltai bendraudami net pamirštame apie savo negalią, džiaugiamės gyvenimu, jaučiamės laimingi ir reikalingi.

Tapo tradicija paskutinį vakarą rengti suneštinę vakarienę. Malonu, kad visi dalyvavo, negailėjo vieni kitiems šypsenų, dainų, plojimų, juk mums pašokti tenka tik čia, kartą per metus. Pasijutome, kad esame visi lygūs, kaip viena šeima.

Penkios dienos prabėgo kaip penkios žavios akimirkos, tuo labiau, kad oras buvo vasariškas. Manau, jog įspūdžiai išliks ilgam. Dar kartą supratome, kad geriausias vaistas, padedantis pamiršti savo negalias – tai bendravimas. Bendraukime – kartu mes įveiksime visas kliūtis ir gyvenimas sužibės visomis vaivorykštės spalvomis.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas