Kėdainiai. Sporto stovykla Monciškėse

Stovykloje kasdien vyko vis kiti užsiėmimai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Rasa Stankevičienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi sporto stovyklos įspūdžiais.

Rugsėjo mėnesį 37 Kėdainių rajono paraplegikų asociacijos nariai stovyklavo Monciškėse. Vyko sporto stovykla, įgyvendinama vykdant asociacijos pirmininkės Almos Margevičienės parengtą projektą ,,Sportas mus išlaisvina“, finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis.

Kiek­vieną dieną vyko vis nauji užsiėmimai. Per 10 dienų Monciškėse neįgalieji pagal galimybes išbandė tinklinį, bočią, smiginį, estafetę, labirintą, vaikščiojimą su šiaurietiškomis lazdomis, šaškių ir šachmatų žaidimus, pilates pratimus ant smėlio. Taip pat piešėme logotipą, vyko mankšta, šokiai, žygiai maršrutu Monciškės–Šventoji ir Monciškės–Palanga.

Savaitgalį tris dienas vyko šokiai, kurių pravesti atvyko Jurgita Česnavičiūtė-Jančorienė ir Tomas Jančoras. Kiekvieną rytą mankštą organizavo kineziterapijos specialistė Santa Vareikienė ir trys savanoriai.

Nors ir sėdėdami neįgaliųjų vežimėliuose, stovyklautojai išbandė daug įvairių sporto šakų.

Užsiėmimai vyko po 5 valandas kasdien, o savaitgalį – net 8 valandas. Nors stovyklautojai buvo labai užsiėmę, kai kas rado laiko ir pagrybauti, o kas galėjo – ir į jūrą įlįsti. Kasdien aptardavome, įvertindavome sportinę veiklą ir pasiruošdavome kitai dienai. Oras pasitaikė tiesiog lepinantis. Stovyklos dalyviai labai džiaugėsi galimybe pabūti prie jūros, pabendrauti, susitikti su draugais, išbandyti jėgas varžybose. Džiugino puikiai sutvarkyta buitis, takeliai, patogus privažiavimas prie jūros.

Visuomet šiltai prisimename šios stovyklos sumanytoją, entuziastą a.a. Stanislovą Kutkevičių. Kadaise čia buvęs palapinių kaimelis išaugo į Landšafto terapijos ir rekreacijos centrą, rateliuose sėdintiems žmonėms pritaikytą stovyklavietę su patogiai įrengtais nameliais.

Iš stovyklos grįžome pakilios nuotaikos ir kupini pačių geriausių įspūdžių.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas