Kelmė. Kelionė į kitą Lietuvos kraštą

Kelmės neįgalieji grožėjosi Dzūkijos apylinkėmis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė Birutė Alūzienė dalijasi smagios kelionės įspūdžiais.

Šiltą rudens dieną Kelmės neįgaliųjų būrelis išsiruošė į kelionę – vykome į kitą Lietuvos kraštą, Dzūkiją. Jau seniai norėjome aplankyti Merkinės piramidę, pabuvoti ir kitose lankytinose vietose, bet vis kažkas pakišdavo koją. Susibūrė grupelė žmonių, kurie po didžiųjų rudens darbų pastūmė visas „koronas“ į šalį ir, įsidėję kavos, sumuštinukų, pajudėjo iš Kelmės. Juk kelias tolimas, nežinia, ko gali prireikti kelionėje, nes keliauja neįgalieji, turintys įvairių ligų, problemų, o ir amžius kai kurių labai gražus. Svarbiausia – geras oras ir puiki nuotaika.

Kalbėdamiesi nepajutome, kaip pralėkėme Kauną. Sustojome papusryčiauti aikštelėje prie Nemuno kilpos, kur mus supo nuostabaus grožio rudenėjanti gamta. Kokia vis dėlto graži mūsų Lietuva, koks didingas Nemunas, o ir mes ne prastesni – linksmai juokavome.

Jau iš tolo pamatėme Merkinės apžvalgos bokštą ir daug įrengtų apžvalgos aikštelių. Ne kiekvienas pasiekė viršutinę aikštelę, kuri buvo gerokai aukščiau nei 20 metrų. Iš jos buvo matyti puikus gamtovaizdis, Nemuno ir Merkio santaka, pati Merkinė. Jau netoli ir Merkinės piramidė – mūsų kelionės tikslas.

Piramidė mus pasitiko išdidžiai, su saulėje tviskančiu įvairiaspalviu kupolu, su trim kryžiais pakeliui. Nuostabus gamtos peizažas aplink dvelkė ramybe. Didelė palaima pabūti šioje vietoje.

Visi tylūs ir ramūs susirinkome tęsti kelionės. Tolimesnis mūsų tikslas buvo aplankyti skulptūrų parką. Parke pilna rūpintojėlių, didesnių ir mažesnių skulptūrų skulptūrėlių. O mums smagu viską apžvelgti bei įvertinti savo akimis. Tikimės, kad nuvykę kitą kartą parke išvysime naujų dirbinių, naujų skulptūrų.

Kelionė buvo įsimintina. Kiek daug dar Lietuvoje nepamatyta, kiek nuostabių apylinkių yra mūsų krašte. Tikimės, kad turėsime dar ne vieną kartą malonumą pakeliauti. Atsisveikinome iki kitų susitikimų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas