Trakai. Užsimerk ir pažink akimis nematomą pasaulį!

Dalyviams buvo užrišamos akys ir jie turėjo atspėti, ką liečia rankomis.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

* * *

Aklieji mokomi vaikščioti naudodamiesi baltomis lazdelėmis, todėl jiems skirta diena pavadinta šiuo vardu. Pasaulinė baltosios lazdelės diena Lietuvoje pradėta minėti nuo 1992 metų, kai Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga tapo Pasaulio aklųjų ir silpnaregių sąjungos nare.

Daugelyje šalių šios dienos proga organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.

Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius taip pat paminėjo šią dieną – suorganizavo renginį „Užsimerk ir pažink akimis nematomą pasaulį“. Kartu su vaikais aptarėme, ką reiškia Brailio raštas, kaip jis rašomas. Vėliau vaikai per Youtube kanalą žiūrėjo filmuką „Taško istorija“, kuriame autorė papasakojo, kad Brailio raštas – ant popieriaus lapų išspaustos įvairių kombinacijų šešių iškilių taškelių figūros, per kurias vesdami rankomis aklieji gali skaityti. Filmuke autorė vaizdžiai parodė Brailio rašto subtilybes.

Po filmuko vaikai buvo pakviesti šiek tiek pajudėti ir pažaisti kelis žaidimus. Pirmajame žaidime dalyviams buvo užrišamos akys ir jie turėjo atspėti, ką liečia rankomis. Dauguma vaikų greitai atspėjo jiems pateiktus daiktus. Antrajame žaidime reikėjo pabūti neregiais ir ved­liais. Su užrištomis akimis ir padedant kitam dalyviui reikėjo atlikti jiems paskirtas užduotis: apeiti aplink kambarį, nueiti prie durų ar paimti knygą iš knygų lentynos. Vaikams labai patiko žaisti šiuos žaidimus, visi norėjo pabūti ir vedliais, ir neregiais.

Renginio pabaigoje dalyviams buvo išdalinti paruošti trafaretai, kuriuose jie naudodami Brailio rašto abėcėlę turėjo parašyti knygų herojų vardus. Vaikams labai patiko rašyti Brailio raštu ir jiems puikiai sekėsi tai padaryti.

Po renginio vaikai ilgai dalijosi įspūdžiais.

Justina DAILIDĖNAITĖ
Trakų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vyr. bibliotekininkė

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas