Jonava. Mokėsi sveikiau gyventi

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos nariai, dalyvaudami sveikatos biuro projekte, įgijo daug naudingų žinių apie sveikatą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Marius Glinskas ir Violeta Neimontaitė „Bičiulystei“ parašė apie Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos ir Jonavos rajono sveikatos biuro bendradarbiavimą.

„Stenkis išmokti ką nors apie viską ir viską apie ką nors“, – rekomenduoja Thomas Henry Huxley. Įsiklausę į išmintingus patarimus, nusprendėme bendradarbiauti su Jonavos rajono visuomenės sveikatos biuru, kurio tikslas – gerinti gyventojų sveikatą, siekiant sumažinti jų sergamumą ir mirtingumą.

Šio tikslo siekdamas, biuras ir mūsų organizacijai pasiūlė dalyvauti Jonavos rajono savivaldybės, Jonavos rajono visuomenės sveikatos biuro vykdomame Europos Sąjungos lėšomis finansuojamame visuomenės sveikatinimo projekte.

Pirmuose nemokamuose pirmosios pagalbos mokymuose dalyvavo 15 klausytojų grupė. Susirinkusiems patiko Jonavos rajono visuomenės sveikatos biuro specialistės Rūtos Pugačiauskienės suprantamai, įtaigiai pateikta informacija, dėmesingas mokymas, kaip suteikti pirmąją pagalbą.

Jonavos r. neįgaliųjų draugijos nariai, mėgstantys triūsti savo virtuvėse, susidomėjo sveiko maisto gamyba. Neseniai jie apsilankė mieste įsikūrusioje kulinarijos erdvėje TASTE Studio LT.

Nepaprastos virtuvės steigėja ir šefė Simona Daškevičienė pasakojo, kaip derinti įvairius valgius, pristatė naujus jai žinomus moksliniais tyrimais pagrįstus kulinarijos patarimus. Pasirodo, pusryčius derėtų valgyti ne vėliau kaip po trijų valandų atsikėlus, vaisius, uogas, pyragėlius geriau „sunaikinti“ iki pietų, o retėjant kaulams kalcio trūkumą gali papildyti paprasčiausi kiaušinių lukštai, kuriuos tinka išsidžiovinti orkaitėje, sumalti kavamale ir užsibarstyti ant sumuštinio. Atskleidę daugybę sveiko maisto gamybos ir tinkamo maitinimosi paslapčių, neįgalieji priėjo prie paprastos išvados: protinė veikla priklauso nuo žarnyno veiklos.

Ten pat atvykusieji pasimokė kepti tortilijas su pomidorais, morkomis ir špinatais, burokėlių blynelius, pasidžiaugė kavos su svogūnų dribsniais skoniu.

Trečio užsiėmimo tema – kaip vyresnio amžiaus žmonėms išvengti traumų?

Dažnai girdime, kad vyresniame amžiuje traumų grėsmė didesnė. Tai mums kelia nerimą. Kad jį sumažintume, kad sulauktume patarimų ir išmoktume teisingai elgtis, skubėjome į Jonavos mieste įsikūrusios MB „Judesio alchemija“ patalpas. Svetingai mus sutikusios lektorės Rūta ir Simona rekomendavo pažiūrėti nagrinėjamai temai skirtą filmą su patarimais, kaip išvengti traumų buityje.

Stebėjome demonstruojamus pusiausvyrą gerinančius, raumenis ir stuburą stiprinančius pratimus. Po filmo peržiūros ir pokalbio sveikatos priežiūros specialistė Rūta ir pilateso trenerė Simona pasiūlė patiems atlikti pratimus. Lektorės sutartinai tikino, kad išmokę jų ne tik sutvirtėsime ir išvengsime traumų, bet ir bendraamžiams galėsime patarti. Patikėjome lektorėmis, įgiję pasitikėjimo savo jėgomis, išsiskirstėme.

Dalyvaujame projekte ir semiamės žinių, kurios ne tik praturtintų mus, bet ir padėtų gyventi.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas