Jonava. Maži stebuklai Kėdainių senamiestyje

Jonaviečiai Kėdainiuose pamatė juos nustebinusių dalykų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonavos r. neįgaliųjų draugijos nariai neseniai keliavo po Kėdainius – vieną iš septynių Lietuvos miestų, viliojančių senamiesčiu. Kelionės įspūdžiais dalijasi Marius Glinskas.

Pakeliui į Kėdainius aplankėme Žeimių miestelį, kurį dar XIV a. mini kryžiuočių kronikos. Kraštietis kraštotyrininkas ir tautodailininkas Artūras Narkevičius pakvietė į savo sodyboje kuriamą žydų kultūros ir istorijos muziejų. Jis jau keletą dešimtmečių renka šios tautos rašto, kultūros, buities relikvijas, savo žinias apie krašto žydų tragiškus likimus papildė net Izraelyje, todėl galime tik džiaugtis, kad provincijoje atsiranda toks visuomeninis muziejus.

Kėdainiuose mūsų jau laukė šauni gidė Edita Mongirdaitė. Su ja vaikščiojome po kaskart naujais akcentais besipuošiantį Rad­vilų miestą, atvėrėme Rotušės, Krašto muziejaus, Šv. Juozapo bažnyčios duris. Muziejuje visiems ypač patiko „kalbantys eksponatai“, kurie prabyla kadaise čia gyvenusių škotų, vokiečių, žydų, lenkų balsais. Ilgėliau pastovėjome prie monumentalių Vinco Svirskio kryžių, stebėjomės iš XVII a. čia atkeliavusiu mediniu Jonu Krikštytoju.

Išvykoje nestigo ir linksmesnių atradimų. Pavyzdžiui, „Grėjaus namo“ restorane skanavome ledų... su agurkais. Nieko panašaus neteko aptikti net didmiesčių valgiaraščiuose.

Artūro Narkevičiaus nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas