Anykščiai. Sportuoji – rūpiniesi savo sveikata

Anykštėnai noriai įsitraukia į įvairias veiklas.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

* * *

Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos veikla – įvairiapusė. Jos nariams teikiama asmeninio asistento pagalba, padedama šeimoje ir buityje, skatinamas jų savarankiškumas (mokoma naudotis kompiuteriu ir internetu), sudaromos galimybės pasinaudoti biosocialinėmis paslaugomis, savo išmonę ir kūrybiškumą parodyti rankdarbių būrelyje. 75 neįgalieji šiemet fizinį aktyvumą ir sveikatą palaikė, jėgų sėmėsi lankydami „Bangenio“ baseiną – šią galimybę jiems suteikia draugijos įgyvendinami Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM ir Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojami projektai.

Draugijos narė Janina Mačiulaitienė džiaugiasi galimybe dalyvauti sporto projektų veik­lose. Pasak jos, mankštos vandenyje sustiprina sveikatą, pakelia nuotaiką. O į užsiėmimus besirenkančių žmonių susitikimai, bendravimas mažina atskirtį, didina pasitikėjimą savimi.

Projektų savanorė ir dalyvė Birutė Tylienė sako, kad veiksmingiausia ir naudingiausia – mankšta ir fizinio aktyvumo pratimai vandenyje. Treniruotės suteikia teigiamų emocijų, pakelia nuotaiką, lavina ir koreguoja visą kūną. Šie užsiėmimai tinka įvairaus amžiaus ir fizinio pasirengimo žmonėms.

Anykščių neįgalieji jėgų sėmėsi baseine.

Joms pritaria ir aktyvi draugijos savanorė Daiva Varabliauskienė. „Grupelė Ažuožerių neįgaliųjų ir senjorų klubo narių dalyvavome Anykščių rajono neįgaliųjų draugijos įgyvendinamame projekte, – pasakoja ji. – Po baseino visi neįgalieji tapdavo žvalesni, juk plaukti, dalyvauti mankštose gali net silpnas ir fizinių apribojimų turintis žmogus. Daugelis dalyvavusiųjų projekte pastebėjo, kad plaukiant atsipalaiduoja raumenys, mažiau apkraunamas stuburas, tai sumažina nuovargį, nugaros skausmus, keičia laikyseną, pagerina savijautą. Esame labai dėkingi Anykščių rajono neįgaliųjų draugijai už suteiktą galimybę lankytis baseine, juk daugelis neįgaliųjų gauna nedideles pajamas ir negalėtų to sau leisti.“

Į fizinį aktyvumą skatinančias veiklas aktyviai įsitraukė ir Vanda Tunkevičienė, Algis Deveikis, Valentina ir Petras Vercinskai, Nina ir Vaidas Arlauskai, Jonas Juotka, Aldona Navikienė. Nors aktyviausi projektų dalyviai gyvena kaimiškose vietovėse, atstumas jiems – ne kliūtis.

Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM ir Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamuose projekto veiklose dalyvavo 75 neįgalūs asmenys, 39 iš jų – gyvenantys kaimiškose vietovėse.

„Bičiulystės“ inf.
Daivos Varabliauskienės nuotr.
R.11-26

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas