Kelmė. Žiemos švenčių belaukiant

Povilas Maziliauskas prie savo rankomis pagamintos Marijos trobelės sodyboje pas Onutę Prialgauskienę.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

* * *

Šie metai Kelmės rajono neįgaliųjų draugijai, kaip ir kitoms organizacijoms, nebuvo lengvi. Nuo pavasario mus persekiojo koronos virusas, veikiami įvairių draudimų ir baimės, džiaugdamiesi kiekvienu nauju rytojumi, nepraradome vilties ir dirbome pagal ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje“ projektą, kuriame dalyvavo 95 neįgalieji.

Trumpai pristatysiu draugijoje vykdomas veiklas. Dienos užimtumui vadovavo mūsų nuoširdžios darbuotojos Audronė Kybartienė ir Stasė Urbelienė. Jos organizavo įvairias paskaitas apie sveikatą, sveiką gyvenseną, apie įvairių vaistažolių paruošimą džiovinimui, jų gydomąsias savybes bei naudojimą. Dėkojame mūsų pagalbininkei Emilijai Rudzevičienei, nes jai padedant praeitais metais prisodinome kvepiančių rožių sodinukų, o jau šiemet gaminome hidrolatą iš išdžiovintų rožių žiedlapių. Atrodo, pavyko.

Neatsiliko ir rankdarbių būrelio moterys. Jos vėrė karoliukus, gamino apyrankes, ruošė dovanėles jubiliatams, gamino atvirukus ir dėžutes. Grupelėje netrūko džiaugsmingų akimirkų, pokalbių bei dalijimosi įspūdžiais, filmų aptarimų.

Labai noriai draugijos nariai rinkdavosi į meninių gebėjimų lavinimo būrelį. Nauja vadovė Albina Kalvaitienė surinko primirštų dainų rinkinį ir tarė: „Dainuosim.“ Repeticijos vykdavo su nuotaika ar kokiu pašmaikštavimu, buvo ir užsispyrimo. Vyrai muzikantai kad užgrodavo, net praeiviai sustodavo paklausyti. Per karantiną susikūrėme feisbuko grupę šio būrelio narių pokalbiams. Joje aptardavome naujas dainas, jų žodžius ir šiaip pasikalbėdavome, kaip greitai pasiilgstam vieni kitų, klausdavom, ar kurio neužpuolė virusas. Į ansamblį atėjo naujų narių, kurių balsai puikiai tiko prie esamo kolektyvo ir dainos suskambo dar geriau. Tik labai gaila, kad dėl viruso mums neteko sudalyvauti ,,Vilties paukštėje“ bei kituose renginiuose.

Kita draugijos veikla – asistento pagalba neįgaliajam. Tai narių lankymas namuose, bendravimas su jais, pagalba sprendžiant kilusias problemas. Smagu, kai žmogus tave pažįsta, nusišypso, gali papasakoti, kas jį domina ar ko paklausti. Deja, ne visi. Kiti sunkiai kalba arba visai nekalba, tada bendravimas kitoks. Kaip ir asistento pagalba neįgaliajam, taip ir pagalba šeimų nariams labai reikalinga. Ši veikla vykdoma kartą per mėnesį. Suprantame, kaip kartais sunku padėti neįgaliojo šeimos nariui susitaikyti su savo artimojo liga, ypač kai atsitinka nelaimė ir ligonis atsiranda staiga. Sulaukiant pagalbos problemos šiek tiek sumažėja, bet neišnyksta.

Povilas Maziliauskas atsakingas už amatų būrelio veiklą. Per užsiėmimus buvo gaminami įvairūs medžio dirbiniai: lesyklos, lentelės, dėžutės ir kita. Tam įsigyta ir papildomų priemonių – kaltų, grąžtų, lako, dažų ir t.t.

Mes, kaip ir visi žmonės, laukiame švenčių, Kalėdų senelio ir dovanų. Vyrų kolektyvas ėmėsi iniciatyvos papuošti draugijos aplinką – pakabino girliandas, jas pritvirtino, o moterys puošė langus ir kabinetus.

Smagu prisiminti, kiek apkeliauta, pamatyta. Neužmirštame ir mūsų narių, kurie išėjo ir niekada nesugrįš. Mes neįgalūs, mums reikia saugotis nuo virusų, bet labai reikia ir bendravimo, pasibuvimų kartu, paprastų pokalbių prie arbatos ar kavos puodelio.

Visiems linkime sveikatos ir stiprybės, gražių ateinančių žiemos švenčių.

Birutė ALŪZIENĖ
Kelmės rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė
R. 12-10

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas