Jonava. Rankų nenuleis

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos taryba aptarė naujų metų veiklą.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

„Bičiulystei“ atsiųstame laiške Marius Glinskas pasakojo, su kokiomis nuotaikomis naujų metų veiklą pradeda jonaviškiai.

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos taryba pirmajame šių metų posėdyje aptarė organizacijos laukiančius iššūkius, būsimas 2021-ųjų veiklas. Sparčiau permąstyti naujoves, padiskutuoti paragino ir neseniai iš Lietuvos neįgaliųjų draugijos gautas pranešimas, kad šiemet gerokai „apkarpytas“ finansavimas, tad sudėtingiau bus dirbti ir pačiai draugijos vadovybei.

Jonaviečiai savo posėdyje nutarė vis dėlto nenuleisti rankų. Nors darbo laikas keletą valandų sutrumpės, Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektas netrukus įgaus pagreitį, gruodžio pabaigoje savivaldybei pateikti sumanymai pagaliau pajudės iš dvejonių ir spėlionių taško, taps gaire, kaip toliau neįgaliesiems integruotis į visuomenę, gauti bent kiek paslaugų ir savo bendruomenėje.

Be anksčiau draugijoje gyvavusių veiklų – amatų būrelio, vokalinio ansamblio, socialinių įgūdžių lavinimo, literatūrinės bei sceninės kūrybos, čia numatoma biblioterapijos, kompiuterinio raštingumo užsiėmimai, loginių stalo žaidimų valandėlės ir kt.

Gaila, kad už geras pastangas veiklų vadovams šiemet byrės dar mažesni „centai“, tad draugijos pirmininkė Valerija Lopetienė išsiuntė savivaldybės administracijai prašymą atsižvelgti į tai. Ji atkreipė dėmesį, kad dirbti su neįgaliaisiais tenka vien entuziazmo dėka – mažinamos lėšos menkina ir motyvaciją įgyvendinti projekte numatytas idėjas. Juolab kad autobusiuku „Ford Transit Custom“ triskart per savaitę vežiojami miesto ir kaimo neįgalieji į hemodializės procedūras, o jau ket­virtus metus eksploatuojamam automobiliui reikia ir remonto, ir techninės apžiūros, vairuotojui – atlyginimo.

Atsakymas, gautas raštu iš savivaldybės, deja, draugijos tarybos narių per daug nenudžiugino. Papildomai skirti lėšų nėra galimybių. Esą komisija projektui finansuoti numatytas lėšas paskirstė pagal nuostatus. Beje, ankstesniais metais paraiškas pateikdavo penkios organizacijos, šiemet – šešios.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas