Jonava. Nepamiršo nei Širvio, nei Šekspyro

Jonavos neįgalieji prasmingai ilsėjosi Šventojoje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Marius Glinskas „Bičiulystei“ papasakojo, kaip birželio pabaigoje Šventojoje ilsėjosi 46 Jonavos r. neįgaliųjų draugijos nariai.

Pasak draugijos pirmininkės Valerijos Lopetienės, karantino sąlygomis surinkti pilną autobusą žmonių buvo nelengvas iššūkis. Keitėsi vežimo taisyklės, kelių dar nepasiskiepijusių narių teko atsisakyti. Pagaliau po ilgos pertraukos jonaviečiai vėl savo pėdomis pajuto šiltą paplūdimio smėlį, grožėjosi saulės laida.

Išvyka sutapo su Joninėmis. Keliautojų būryje atsirado du Jonai ir viena Janina, tad šiai trijulei teko drauge pabraidyti po stichiją, papozuoti fotografams.

Kitą pavakarę klausytasi draugijos narės medikės Jad­vygos Šabūnienės minčių apie imuniteto stiprinimą pandemijos sąlygomis. Buvusi polik­linikos vyr. slaugytoja priminė, kad svarbu neprarasti geros nuotaikos, pozityviai žvelgti į susirgimų iššūkius. O pabėgus iš kietąsias dulkes skleidžiančių miestų išties būtina pasimėgauti gaivaus oro gurkšniais ir „prisigaudyti“ geros nuotaikos vitaminų. Be abejo, svarbu ir poilsis, maistas. Ne veltui draugijos nare tapusi kita medikė Alvyra Vėbrienė čia pat padainavo dainą apie duoną. Po to Nijolės Antanavičienės rankose suklego akordeonas, suskambo liaudies dainos, šokiai. Nestigo ir poetų, kurie skaitė ir Širvį, ir Šekspyrą, o upninkietė Laimutė Šatienė pristatė neseniai savo kaimo kūrėjų išleistą eilių rinkinį „Keturi“. Paskutinėje „vakaruškos“ dalyje dominavo anekdotai – apie žemaičius, suvalkiečius, undines ir blondines.

Vidos Šakelienės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas