Zarasai. Sveikatinimo paskaita Dusetose

Dusetiškiai klausėsi naudingos paskaitos.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laima Gorpinič su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi mintimis apie Dusetose vykusią naudingą paskaitą.

Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkės Vilhelminos Dubnikovos iniciatyva dusetiškiai liepos 14 d. buvo pakviesti į sveikatinimo paskaitą. Joje galėjo dalyvauti ne tik draugijos nariai, bet visi, kurie rūpinasi savo sveikata ir nori sveikiau gyventi. Dusetų Pauliaus Širvio parkas – puiki vieta pabendrauti.

Dusetų seniūnas Darius Steponavičius pasidžiaugė neįgaliųjų draugijos veikla Dusetose ir visiems palinkėjo būti sveikiems, Ignalinos rajono visuomenės biuro Zarasų skyriaus sveikatos stiprinimo specialistė Jolita Kaziulėnienė dėkojo draugijos pirmininkei Vilhelminai už nuoširdų bendradarbiavimą.

Visame pasaulyje daug kalbama apie aktualią problemą – didėjantį sergamumą širdies ir kraujagyslių ligomis. Iš Šiaulių atvykęs lektorius – natūralios medicinos sveikatos centro „Vilcacora“ vadovas, nutriciologas, gydytojas natūropatas, diag­nostas Tomas Vilūnas skaitė paskaitą „Vidaus organų ligos dėl bendro kraujo apytakos sutrikimo“. Lektorius labai išsamiai pasakojo, kas didina širdies ir kraujagyslių ligų riziką. Gydytojas priminė, kad žmogaus organizme širdies ir kraujagyslių sistema yra pati svarbiausia, nes nuo jos priklauso visos gyvybinės funkcijos. Norint sveikiau gyventi, didelį dėmesį turime skirti mitybai. Vartojame per daug produktų, kuriuose gausu transriebalų, cholesterolio, cukraus, miltinių patiekalų. Gydytojas į rūpimus klausimus atsakinėjo profesionaliai, o gebėjimas ir svarbias temas aptariant pajuokauti susitikimui suteikė lengvumo bei paprastumo. Atsisveikindamas gydytojas T. Vilūnas visiems palinkėjo būti sveikiems, daugiau šypsotis ir kuo mažiau patirti streso. Psichoemocinis stabilumas – tai pagrindinis kelias į mūsų sveikesnį, gražesnį bei geresnį rytojų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas