Biržai. Pilyje – poezijos ir draugystės šventė

Poezijos šventę primins bendra nuotrauka.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vasarai skaičiuojant paskutines dienas Biržų rajono neįgaliųjų draugijos literatų klubas „Svajokliai“ suskubo surengti poezijos ir draugystės šventę.

Ji vyko Biržų pilyje, viešosios bib­liotekos salėje. Šiemet šventę pavadino „Žvilgsnis į rudenį“. O į jį pažvelgti kvietė renginio vedėjai: klubo pirmininkas Egidijus Saldys ir Ona Varnienė.

Į šventę atvyko literatai iš Panevėžio, Anykščių ir Mažeikių. Neaplenkė pilies ir biržiečiai.

Šventė prasidėjo Vytauto Mačernio paminėjimu. Apie jaunąjį poetą, jo gyvenimą ir kūrybą papasakojo mokytoja Vlada Balberienė.

Renginio dalyvių pasveikinti atvyko Biržų rajono meras Vytas Jareckas ir jo patarėja Joana Kvedaravičienė. Dėmesys, teigiamas požiūris į kūrybinę veiklą atsispindėjo ne tik svečių sveikinime – klubo pirmininkui buvo įteiktas didelis tortas ir obuolių pintinė.

„Svajoklių“ klubas išleido jau ketvirtą almanachą „Myliu kiek­vieną dieną“. Jį trumpai pristatė V. Balberienė. Redaguodama šią knygą ji atidžiai skaitė kiekvieną kūrinį, užrašė pastebėjimus. E. Saldys šventėje apdovanojo visus, prisidėjusius prie almanacho atsiradimo.

Į svečius buvo pakviestas Panevėžio rajono Krekenavos kultūros centro Naujarodžio padalinio moterų ansamblis „Žėlupė“. Skambėjo dainos, aidėjo nuoširdūs plojimai. Poezijos posmais visus džiugino ir jauniausias svečias Albinas Batavičius. Užteko visiems dovanų ir dėmesio.

Daiva BATAVIČIENĖ
„Svajoklių“ klubo narė

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas