Zarasai. Turininga zarasiškių vasara

Zarasiškiai aplankė hortenzijų parką.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laima Gorpinič su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi turiningos vasaros įspūdžiais.

Neįgaliųjų poilsis Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre jau tapo gražia tradicija. Liepos viduryje į Šventąją vyko ir 44 Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai iš Dusetų ir Zarasų. Čia mus svetingai pasitiko poilsio namų administratorė Daiva Abromienė. Skubėjome pasisveikinti su jūra. Kokia didinga ir graži mūsų Baltija!

Dauguma Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos narių čia atvyksta jau ne pirmą kartą. Visas poilsio dienas džiaugėmės saule kopose, braidėme jūros pakrante, grožėjomis bangomis, kvėpavome gaiviu pušų oru.

Mums poilsiaujant katalikai šventė Žolines. Su iš lauko pievų surinktais žolynėliais ir mes apsilankėme Šventosios Švč. Mergelės Marijos Jūrų Žvaigždės bažnyčioje.

Šventojoje poilsiautojams sudarytos visos sąlygos turiningai leisti laiką. Galima žaisti šaškėmis, šachmatais, pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, pažaisti biliardą, pasportuoti su treniruokliais. Draugijos nariai turėjo galimybę dalyvauti mankštoje ir išbandyti jogą. Sportuoti bet kokiam amžiuje yra naudinga, o su bendraminčiais – ir smagu.

Tikrai dauguma esate girdėję apie Panevėžio rajone, Kakūnų kaime, įkurtą šluotelinių hortenzijų parką. Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai savo akimis pamatė ryškiaspalviais žiedais svyrančias hortenzijas. Vienas už kitą gražesni krūmai stebino žiedų dydžiu, formomis, besikeičiančiomis spalvomis. Parke puikuojasi 500 gražuolių hortenzijų. Lankytojų patogumui pastatyti suoliukai, kur galima nusifotografuoti, pasėdėti, pamedituoti ar tiesiog grožėtis žiedais. Čia pat yra ir medelynas, kur galima įsigyti ne tik šluotelinių sodinukų, bet ir įvairių tujų, kalnapušių, dekoratyvinių medelių, daugiamečių gėlių. Kelionės dalyviai neatsispyrė pagundai įsigyti hortenzijos krūmelį.

Užsukome ir į Bistrampolio dvarą. Ši dvarvietė egzistavo jau nuo XV a. pab. Bistramai dvarą valdė iki 1940 m. Vėliau jis buvo nacionalizuotas, apleistas.

Šiuo metu dvare įkurtas viešbutis, aplink žalia, gražiai sutvarkyta teritorija. Čia yra parkas, žirgynas, mini zoosodas, kur auginami danieliai, alpakos. Dvare veikia restoranas, galima išgerti puodelį kavos, pavalgyti. Aplankėme Bistrampolio knygnešių koplyčią, kurią įkūrė dvaro gaivintojas kunigas Rimantas Gudelis. Pagrindinis koplyčios akcentas – išsaugotas autentiškas kryžius, kurį apsikabinęs 1918 m. sausio 17 d. mirė garsiausias Lietuvos knygnešys Jurgis Bielinis.

Keliaujant diena prabėga greitai, lieka tik prisiminimai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas