Panevėžys. Veikla nenutrūksta ir siaučiant epidemijai

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos fotografų būrelio nariai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Panevėžio miesto neįgaliųjų draugija jau ruošiasi Kalėdoms – šiuo metu draugijos nariai, vadovaujami Aldonos Bagužinskienės, pina Advento vainikus, puošia patalpas.

„Ruošiamės ir puošiamės, visokių rankdarbių ir keramikos pridarome, paskui dovanojame visiems“, – sako draugijos pirmininkė Stanislava Arbutavičienė.

Vienas mėgstamiausių ir rezultatyviausių draugijoje – fotografijos būrelis. Šiemet surengta nemažai parodų – jos vyko Kupiškyje, Pasvalyje, įvairiose Panevėžio vietose. Pridaryta daugybė nuotraukų pačiomis įvairiausiomis temomis. Deja, šiuo metu būrelyje liūdnos nuotaikos – neseniai neteko veiklaus būrelio vadovo Alvido Bajorūno.

Jau daug metų draugijos nariai noriai renkasi į ansamblio „Jovaras“ repeticijas. S. Arbutavičienė giria naująjį kolektyvo vadovą, kuris ir pats muziką kuria, ir eiles pritaiko. Taip gimsta originalios, niekur dar negirdėtos dainos. Šiemet ansamblis koncertavo Šiauliuose, Kėdainiuose, Radviliškyje, Tauragėje, Vabalninke, Likėnuose, Panevėžyje. Moterys labai džiaugėsi, kad pateko į finalinį „Vilties paukštės“ turą – tai pats tik­riausias jų veiklos įvertinimas.

Kartu su miesto savivaldybe įgyvendinant projektą „Panevėžio miesto neįgaliųjų organizacijų viešos aplinkos sutvarkymas ir pritaikymas socialinei bei kultūrinei veiklai“ kieme buvo įrengti gėlynai, pastatyti treniruokliai. Bus padaryti ir suoliukai, pakyla koncertams, alpinariumas. Rugpjūtį čia įvyko gražus renginys, sukvietęs negalią turinčius žmones iš įvairių rajonų ir Panevėžio miesto neįgaliųjų organizacijų.

Liucija Anilionienė anksčiau gyveno Pasvalyje, dabar įsikūrė Panevėžyje ir kai tik pasitaiko proga, užsuka į neįgaliųjų draugiją: „Ką ten namuose veikti? Jei niekur neisi, sustingsi. Pajudu, pagerėja nuotaika.“

„Noriu pasidžiaugti, kad draugijoje esame laukiami. Čia randu paguodą, džiaugsmą – ir dainuojame, ir sportuoti galime, ir akis mums patikrina, ir anglų kalbos mokėmės, vyksta keramikos, šokių būreliai“, – įsiterpia ir Janina Jašinskienė. Moteris pasakoja, kad išėjimas iš namų, dainavimas jai padeda atsigauti nuo kasdienybės rūpesčių – namuose tenka prižiūrėti visišką negalią turintį vyrą.

Pasak S. Arbutavičienės, labai dažnai žmonės ateina į draugiją ar paskambina pasikalbėti, ko nors pasiteirauti. Kartais tai būna kasdienės smulkmenos, o kartais tenka padėti išspręsti ir rimtus klausimus. Žmonės neturi interneto, tad prireikus kreipiasi į draugiją. Buvo daug norinčių pagelbėti išsiimti galimybių pasą. Per dieną sulaukdavo iki 10 žmonių.

Draugija džiaugiasi naujomis patalpomis, tačiau didžiausias skaudulys – susisiekimas. Į draugiją labai nepatogu atvažiuoti viešuoju transportu.

S. Arbutavičienė spalio mėnesį buvo išrinkta Panevėžio miesto neįgaliųjų draugijos pirmininke dar vienai kadencijai. Nors sulaukė didelio narių palaikymo, tačiau neramu – laukia atsakingas darbas, o sveikatos ir jėgų mažėja. Vis dėlto ji rankų nenuleidžia – kitiems metams vėl suplanuota daug veik­lų, renginių.

Emilija STONKUTĖ
R 11-22
Stanislavos Juozapaitytės nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas