Vilkaviškis. Vilkaviškio krašto neįgalieji padeda sau ir kitiems

Draugijos narius sudomino grandymo menas.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugijos pirmininkė Valė Masiliūnienė su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi mintimis apie prasidedančias naujas veiklas ir darbus.

Vilkaviškio krašto neįgaliųjų draugija vienija apie 130 narių. Šiais metais į mūsų gretas įsiliejo 7 nauji negalią turintys žmonės.

Šie metai mūsų organizacijai prasidėjo neturint finansavimo – sausio mėnesį gyvenome iš sutaupytų nebiudžetinių lėšų. Nuo vasario pradėjome vykdyti Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2022 metų projektą ,,Padedu sau ir kitiems“. Skirtas finansavimas nenudžiugino – palyginti su praėjusiais metais gavome visu tūkstančiu eurų mažiau, bet rankų nenuleidžiame. Projekte buvome numatę daugiau veik­lų, į jas įtraukti daugiau neįgaliųjų, tačiau turėsime atsižvelgti į gautas lėšas ir pakoreguoti savo planus.

Vasario 1-ąją draugijos nariai rinkosi į pirmą susitikimą. Visus supažindinau, kokias veik­las esame numatę šiems metams. Tai neįgaliųjų dienos užimtumas (socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas, užimtumas amatų klubuose ,,Hobis“ ir ,,Gražiškietės“); individuali paslauga neįgaliajam, pagalba neįgaliojo šeimos nariams. Draugija teikia ir pavėžėjimo paslaugą, kuri yra labai paklausi. Finansavimą transportui išlaikyti skiria Vilkaviškio rajono savivaldybė, prisideda ir mūsų bendruomenės nariai, organizacija. Priminiau, kad mūsų veiklas gali pakoreguoti pandemija, žmonių sergamumas kovidu, dėl to, kaip ir pernai, gali tekti dirbti ir nuotoliniu būdu.

Praėjusiais metais draugijos teikiamas paslaugas gavo 44 neįgalieji, esame numatę, kad šiemet į projekto veiklas įsitrauks 33 žmonės. Kiekvienas, norintis dalyvauti veiklose ir gauti paslaugas, buvo išklausytas, atsižvelgta į jų nuomonę ir pasiūlymus. Daugelio norai ir poreikiai sutapo.

Antrąją užimtumo dieną draugijos nariai buvo supažindinti su grandymo menu. Moterims labai patiko, prisijungė ir vyrai. Tikimės, kad atšilus orams, pagerėjus pandeminei situacijai galėsime dažniau dalyvauti edukacijose, parodose ir sulaukti daugiau lankytojų. Kol kas turime riboti žmonių skaičių veiklose. Dirbame po 3–4 asmenis, keičiamės. Turime ką pasiūlyti ir patiems mažiausiems – jie noriai kuria darbelius, piešia. Draugijoje turime 5 vaikus, bet veiklose dalyvauja 3 mažieji mūsų nariai, prisideda ir vaikučius atlydinti jų mama. Trys neįgalūs vaikučiai namuose – didelis iššūkis. Stengiamės jai padėti.

Mūsų organizacija dirba su „Maisto banku“. Per savaitę suruošiame ir išdaliname apie 40–50 maisto paketų, daugumai neįgaliųjų juos nuvežame į namus. Didelį ir sunkų darbą atlieka Gražiškių padalinio vadovė Vaidila Vikšraitienė ir narė Joa­na Snapkauskienė, vairuotojas Gediminas Pratapavičius.

Sausio pabaigoje mūsų organizacijos narius su dovanomis aplankė ROTARY klubo narės Jurga Grigaliūnaitė ir Daiva Rik­lienė. Jos mus patikino, kad tai ne paskutinis kartas.

Geradarių turėjome ir pernai: Seimo narys A. Butkevičius neįgaliesiems padovanojo edukacinę išvyką į Pakruojo dvarą, Europos Parlamento narys J. Olekas įsteigė dvi taures bočios varžyboms, prisidėjo ir Visuomenės sveikatos biuras. Džiaugiamės, kad nevyriausybinėms organizacijoms ir neįgaliesiems padeda Vilkaviškio rajono savivaldybės Socialinės paramos skyrius ir administracija – visuomet išklauso ir pagal išgales padeda. Pavyzdžiui, pernai buvo pritaikyta 10 būstų, prie valstybės skirtų lėšų daug prisidėjo mūsų savivaldybė. Šiemet eilė būstui pritaikyti taip pat nemaža. Taigi laukia atsakingas darbas.

Metai tik prasidėjo. Mūsų bendruomenės savanoriams linkiu nenuleisti rankų. Ir aš pagal išgales stengsiuosi dirbti krašto žmonių labui.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas