Lazdijai. Draugijos prioritetas – tęstinės veiklos

Ansamblio „Atjauta“ dainininkus visada lydi gera nuotaika.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

* * *

Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija metų pradžioje savo veiklos nesustabdė. „Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą parengėme savivaldybės numatytai maksimaliai lėšų sumai – 20 tūkst. eurų. Tiek mums ir buvo skirta, tad nereikėjo nei jokios pertraukos daryti, nei veiklų apimtis mažinti, – sako neįgaliųjų draugijos pirmininkė Onutė Černiauskienė ir dar pasidžiaugia, kad visas šias lėšas gali panaudoti paslaugoms teikti. – Mums nereikia mokėti nei už patalpas, nei už šildymą, nei už elektrą ir netgi už internetą. Visas šias išlaidas padengia savivaldybė. Yra mero sprendimas, pagal kurį savivaldybė išlaiko visas Socialinių paslaugų centre veikiančias organizacijas.“

Šiais metais draugija toliau vykdo pasiteisinusias, žmonių laukiamas ir reikalingas veiklas: teikia individualią pagalbą, lavina saviraiškos įgūdžius ir meninius gebėjimus, organizuoja užimtumą amatų būreliuose. Šiomis paslaugomis naudojasi 104 draugijos nariai. Pasak O. Černiauskienės, organizacijai priklauso dvigubai daugiau neįgaliųjų, tačiau dėl sveikatos ar kitų priežasčių jiems sunku įsitraukti į aktyvią veiklą. „Bet tai nereiškia, kad jais nesirūpiname, – patikina draugijos pirmininkė. – Juos ir lankome, ir padedame išspręsti kilusias prob­lemas. Ir jubiliejinių gimtadienių proga pasveikiname, amatų būrelio narių sukurtais atvirukais apdovanojame.“

Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą įgyvendina 6 draugijoje dirbantys žmonės: meno vadovas Robertas Vilkauskas repetuoja su ansamblio „Atjauta“ dainininkais, amatų būrelio vadovė Alma Rėkuvienė moko floristikos ir mezgimo, individualią pagalbą (palydi ir paveža į užimtumo, ugdymo, reabilitacijos, sveikatos priežiūros, teisėsaugos ir kitas įstaigas) Romas Bučionis ir Danguolė Gudaitienė, finansinius reikalus tvarko buhalterė Ona Stankevičienė, o visą reikalingą informaciją draugijos nariams teikia ir buityje kylančias problemas spręsti moko O. Černiauskienė.

Į draugiją noriai renkasi ir sporto entuziastai. Žmonėms patinka pabendrauti prie šaškių ir šachmatų lentų, pamėtyti strėlytes ar lankelius, pažaisti bočią. Nors sporto veiklos projekte nėra, jos draugija atsisakyti neketina.

Lazdijų rajono neįgaliųjų draugija su savivaldybe yra pasirašiusi ir dar vieną sutartį. „Įgyvendiname socialinės apsaugos plėtojimo, skurdo bei socialinės atskirties mažinimo programą – kaime gyvenančius žmones 3 kartus per savaitę vežame į hemodializės procedūras. Draugijos autobusiukas per dieną apie 300 km nuvažiuoja. Šioms paslaugoms apmokėti numatyta 19 tūkst. eurų.“ Pirmininkės teigimu, ši veikla – taip pat nebloga parama draugijai.

Aldona DELTUVAITĖ
R 02-21

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas