Kaišiadorys. Nei žvyno, nei uodegos

Mišraus vokalinio ansamblio „Svajonė“ dainininkės.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Jonas Katkevičius „Bičiulystės“ skaitytojams pasakoja apie smagią šventę, kurioje dalyvavo ir kaišiadoriečiai.

Apie gražią žiemos žvejybos šventę, kiekvienais metais vykstančią Molėtų rajono Mindūnų seniūnijoje, visi esame girdėję. Toje išties vaizdingoje vietoje jau teko lankytis su Trečiojo amžiaus universitetu. Atmintyje pasiliko įspūdingi ežerų vaizdai, vienas iš didžiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų ir skaniausia žuvienė. Dar kartą į Mindūnus pakvietė šios garsios šventės organizatoriai – Kaišiadorių rajono neįgaliųjų draugijos, kuriai vadovauja Stanislava Globienė, mišrų vokalinį ansamblį „Svajonė“ jie paprašė dalyvauti šio renginio meninėje programoje.

Pasitiko kapelos muzika ir šokantys linksmi žmonės. Iš pradžių mūsų artistės apėjo prekiautojų ir valgio gamintojų eiles. Visur skaniai kvepėjo, bet ir kainos, aišku, kaip ir kiekvienoje mugėje, kandžiojosi. Norėdami apšilti apsilankėme Antano Truskausko, mūsų buvusio miškų ūkio urėdo pusbrolio, medžioklės trofėjų muziejuje. Čia mūsų laukė maloni staigmena – sutikome patį šios kolekcijos autorių. Pokalbis su juo buvo labai įdomus.

Jeigu kas matė šio muziejaus medžioklinius trofėjus, tikriausiai sutiks su manimi – jie labai įspūdingi. Stebina iškamšos. Tai greičiau meno kūriniai, žvėrių skulptūros. Ko gero, labiausiai medžiotojas didžiuojasi sumedžiotu liūtu, nors ir begemotas su raganosiu ne mažiau įspūdingi.

Lauke dideliame ekrane buvo transliuojamos žvejų varžybos ant Baltųjų Lakajų ežero. Poledinės žūklės entuziastai klūpėjo ant kelių ir traukė įvairaus dydžio žuvytes. Žuvienei viskas pravers.

Tuo pačiu metu prasidėjo šventės svečių pasirodymai, sveikinimai. Žodį tarė Molėtų meras Saulius Jauneika, Mindūnų seniūnė Virginija Salapetienė, Europarlamento narė Vilija Blinkevičiūtė, Seimo nariai Aistė Gedvilienė ir Jonas Pinskus, žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas. Visą laiką žmonės šoko ir dainavo, tik sniego ir vandens purslai iš po kojų tiško.

Padainavome ir mes. Po koncerto buvome pavaišinti: iš pradžių labai skania kareiviška koše, vėliau sutiktas kraštietis vikaras kunigas Gintas Petkevičius pripylė po indelį žuvienės, kurią virė jo parapijietė. Vėliau skanios vaišės mūsų laukė ir Ežerų žvejybos muziejuje. Čia visi patiekalai buvo paruošti Alantos technologijų mokyklos studenčių ir dėstytojų.

Žodžiu, buvo visko. Ir aš ten buvau, ir negaliu pasakyti, kad burnoj nieko neturėjau.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas