Kalvarija. Priimti kiekvieną žmogų

Jurgita Sinkevičiūtė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilija Vilkelienė „Bičiulystei“ parašė apie prasmingą kelių organizacijų bendradarbiavimą Kalvarijoje.

Visa Lietuva balandžio 2 dieną apsirengė mėlynai. Ne dėl to, kad būtų madinga ar labai patiktų mėlyna spalva. Balandžio 2-oji – Pasaulinė autizmo supratimo diena. Kalvarijos savivaldybėje asociacija „Kalvarijiečių šeimų klubas“ kartu su part­neriais VšĮ „Aš ypatingas“ bei Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugija įgyvendina projektą „Bend­rystės vaivorykštė“. Šio projekto tikslas – skatinti Kalvarijos mieste gyvenančių negalią turinčių vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių, patiriančių socialinę atskirtį, socialinę integraciją į visuomenę. Šio projekto dėka vaikai, turintys autizmą, galėjo susitikti su delfinais, o kovo pabaigoje kartu su neįgaliųjų draugijos nariais vyko į Druskininkus, mėgavosi SPA malonumais. Gera buvo stebėti, kaip vaikučiai džiaugiasi vandeniu.

Balandžio 1-osios rytą kavinėje „Imperata“ rinkosi neįgaliųjų draugijos nariai ir autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų tėveliai. Lino Adomaičio daina „Vandenyno gelmėse“ renginį pradėjo Kalvarijos savivaldybės tarybos narė Jurgita Arelienė. Skambant dainai buvo rodomos skaidrės apie autistiškų vaikų kasdienybę, draugystę su delfinais.

Renginį vedė VšĮ „Aš ypatingas“ vadovė Jurgita Sinkevičiūtė, kuri pati augina sūnų, turintį autizmo spektro sutrikimą. Asociacijos „Kalvarijos šeimų klubas“ pirmininkė Neringa Kalvaitienė visiems paaiškino, kodėl projekto „Bendrystės vaivorykštė“ organizatorės dėvi mėlynos spalvos drabužius.

Kalvarijos savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkė Daiva Rentelytė padėkojo už bendrystę, už bendradarbiavimą. Renginio dalyvius pasveikino Kalvarijos savivaldybės vicemeras Kęstutis Bagdanavičius ir Kalvarijos savivaldybės Socialinių reikalų skyriaus vedėja Nijolė Silickienė.

VšĮ „Galiu daugiau“ direktorė, socialinė pedagogė, ekspertė, švietimo ir lyderystės konsultantė, Marijampolės „Lions“ klubo narė Ona Misiukevičienė papasakojo apie darbą su savanoriais, kurie tiesiogiai prisiliečia prie autizmo. „Lions“ klubo moterys mokė darželio darbuotojus, kaip reikia dirbti su autistiškais vaikais, parodė filmuką, kuris padėjo dar geriau pažinti jų kasdienybę.

J. Sinkevičiūtė papasakojo apie savo kasdienybę su sūneliu Roku. Ji prisiminė, kad anksčiau įėjus į parduotuvę Rokas klykdavo ne savo balsu, bet ji nenuleido rankų, ir vis eidavo apsipirkti. Šiandien jis skenuoja prekes, deda jas į krepšelius ir šypsosi.

Vėliau salėje buvo išdalyti popieriniai lašeliai, kuriuose rašėme linkėjimus. Šie lašeliai buvo prikabinti prie skėčio. Renginį paįvairino Kalvarijos muzikos mokyklos mokinės Lauros Kiesielytės ir J. Arelienės atliekamos dainos.

Renginio organizatoriai pakvietė visus sėsti į autobusus ir vykti į Marijampolės „Spindulio“ kino teatrą žiūrėti filmo „Kaip ,,Titanikas mane išgelbėjo“.

Kartais tiek nedaug reikia, kad visi būtume laimingesni – tik suprasti ir priimti kiekvieną žmogų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas