Skuodas. Neįgaliųjų draugija atidarė kelionių sezoną

Skuodiškiai susipažino su duonos keliu.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Skuodo rajono neįgaliųjų draugija dalijasi kelionių įspūdžiais.

Po žiemos, kai tik skaisčiau pašvietė saulė, draugijos nariai pradėjo domėtis, kur keliausim. Visi nori kažką pamatyti, o svarbiausia – pabendrauti. Pasirinkome kaimyninį Mažeikių rajoną. Buvome girdėję apie „Duonos kelią“ Urvikių kultūros centre. Susirinko nemažas būrys norinčiųjų važiuoti.

Įvažiavę į Urvikių kultūros centro kiemą supratome, kad čia dirba savo darbą mylintys ir aplinką puoselėjantys žmonės. „Duonos kelias“ – tai teatralizuota programa, pritaikyta įvairaus amžiaus dalyviams. Ji prasidėjo nuo supažindinimo su rugių sėja ir tęsėsi iki duonos kepimo. Pamatėme seniausius žemės įdirbimo, javų apdorojimo padargus, rakandus, reikalingus duonai kepti, galėjome pamėginti iškulti rugius spragilais. Grojant gyvai muzikai ėjome ratelius, prisiminėme seniai šoktus šokius.

Pasilinksminę kibome į darbą – kepti duoną. Kiekvienas suformulavome savo mažus kepalėlius ir pašovėme į pečių. Kol duonelė kepė, mus vaišino skaniais žemaitiškais patiekalais, pradedant karštomis neluptomis bulvėmis su kastiniu ir spirgine, ragavome silkės, žirnių košės ir pasiskaninome šviežiu naminiu pyragu su kmynų gėrimu. Po vaišių laukė pačių iškepta duonelė.

Laikas prabėgo greitai, likome labai patenkinti ir dar norime kada nors čia sugrįžti. Pakeliui namo užsukome į Renavo dvarą. Grįžome truputį pavargę, bet su dideliu pakylėjimu širdyse.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas