Kupiškis. Iš dainos – bendrystė ir draugystė

Ansamblis „Prie Kupos“ ir šventėje koncertavę draugai. Ansamblio vadovė G. Kliaugienė – trečia iš dešinės pirmoje eilėje.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Rimstant pandemijai ir jau atlaisvinus karantino apribojimus, palengvėle sugrįžta pasiilgti viešojo gyvenimo ir bendravimo įpročiai. O dar ir bundantis pavasaris, sugrįžtanti gamtos žaluma...

Tokią gaivią gegužės pradžios dieną kupiškėnai paskyrė pagerbti Kupiškio rajono neįgaliųjų draugijos kūrybišką ir dainingą sambūrį, 15 metų sukaktį švenčiantį vokalinį ansamblį „Prie Kupos“.

Ši proga – šventė visai miestelio bendruomenei, nes pažadėtas koncertas, ir jis nemokamas (retenybė regiono kultūros centre), o dar pasikviesta draugų. Atvažiavo savi kupiškėnai, etnografinis kolektyvas „Jara“ iš miesto kultūros centro Šimonių padalinio ir kaimynai biržiečiai, ansamblis „Sentimentai“ iš Papilio miestelio.

Pasidainavimai ir palingavimai, draugijos narių pakalbinimai, svečių linkėjimai, politikų atstovų perduotos dovanos (patys politikai yra užimti žmonės, o rinkimai dar toli) užtruko ne kelias valandas. Dar bendraminčių ir draugų smagi užstalė, pasibuvimas prisiminimuose ir kalbose apie ateinančią vasarą ir apie liūdnas karo kaimynystėje aktualijas, ir dar daug kitų temų pagvildenta.

Po šventės pakalbinta ansamblio ilgametė vadovė Gendrutė Kliaugienė kuklinosi, kad jai per daug skirta dėmesio, nes svarbiausias yra neįgaliųjų draugijos nuolatinis rūpestis, suteiktos patalpos repeticijoms draugijos būstinėje, transportas koncertinėms išvykoms. Be galo svarbi galimybė žmonėms sueiti į būrį, nutolti nuo savo bėdų, rūpesčių. Kai protas „įdarbintas“ mokytis naujų dainų, tekstų ir melodijų, nebelieka laiko liūdesiui, nevilčiai, vienatvei.

Kolektyvo senbuvė Birutė Jankauskienė, jau 11 metų dainuojanti ansamblyje, kiek trumpiau – Vincentė Baltušienė, prieš kelerius metus atėjusios Laima Vieščiūnienė ir Ingrida Stančikienė tikino, kad dainos yra tikroji sveikata ir pati geriausia mankšta protui, smegenims ir visam kūnui. Nes reikia pajudėti, išeiti iš namų, sukaupti dėmesį, užmiršti skaudančius sąnarius ir kitokius kūno negerumus.

O išeiti į žmones ansambliui „Prie Kupos“ dabar jau tenka dažnai. Per Motinos dieną koncertavo Subačiaus kultūros namuose, jau pakviestas į Papilį, važiuos į Krekenavos bažnyčią, kartą jau ten koncertavo ir susidraugavo su klebonu Gediminu Jankūnu. Dainos visada padeda žmonėms draugystėn sueiti.

Valius DOMANTAS
Stasio Kačinsko nuotr.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas