Jonava. Pirmininkės postas nieko nesuviliojo

Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos pirmininke dar vienai kadencijai išrinkta Valerija Lopetienė.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Marius Glinskas su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi mintimis iš ataskaitinės-rinkiminės konferencijos.

Gražus būrys susirinko į Jonavos rajono neįgaliųjų draugijos ataskaitinę–rinkiminę konferenciją. Jau 8-erius metus pirmininkės pareigas einanti Valerija Lopetienė atsiskaitė už draugijos veiklą, akcentavo sunkokai sprendžiamas problemas.

„Teko perprasti nuolat tobulinamus įstatymus, įsiklausyti į įvairių institucijų nurodymus, išmokti kurti gražiai formuluojamus, deja, finansiškai menkai skatinamus projektus. Pagaliau teko atnaujinti ir savo komandą, kad čia triūstų išties atsakingi, savanaudiškų tikslų neturintys žmonės, kad neprarastume pas­kutinės optimizmo ugnelės“, – kalbėjo ji.

Šiandien rajono draugijos sąrašuose – per 300 žmonių. Keista, kad kai kurie praveria duris tik tada, kai rengiamasi vykti į kokią nors ekskursiją, pailsėti Šventosios ar Nidos reabilitacijos centruose. Vis dėlto iš nedidelio nario mokesčio organizacijai sunku išsilaikyti, todėl nuspręsta nuo kitų metų šį mokestį kilstelėti bent iki 5 eurų per metus. Daugokai išeikvojama ir kuro vežiojant rajono žmones į hemodializės procedūras. Maža to, iki balandžio 1 dienos nėra iš ko mokėti vairuotojui atlyginimo, nes pagal projektus šiam tikslui nėra pinigų. O vairuotojui reikia dirbti nuo metų pradžios, tad reikia viso etato. Rėmėjų šiais laikais, deja, rasti beveik neįmanoma. Tie, kas rodė kilnią širdį anksčiau, dabar nuščiuvo, nebepasirodo, atrodo, skęsta savo išlikimo rūpesčiuose.

Koncentruoja draugijos ansmblis „Lietava“. 

Padėkojusi už nuolatinę globą ir metodinę paramą Lietuvos neįgaliųjų draugijai, Neįgaliųjų reikalų departamentui, rajono savivaldybės administracijai, pirmininkė vis dėlto išreiškė viltį, kad draugija ateityje nesuirs, išliks tvirta ir reikalinga žmonėms, tokia, kokią ją įsivaizdavo prieš 34 metus subūrusi jos pirmoji vadovė Violeta Neimontaitė. „Ačiū Tau, Violeta, už nesenkančią dvasios stiprybę, konsultacijas telefonu, mūsų veiklos paviešinimą interneto platybėse“, – dėkojo V. Lopetienė. Vis dėlto perduoti pirmininkės vairą kitiems jai dar nepavyko. Kad ir kaip įtikinėjo, kad „dirbančios pensininkės“ statusą reikėtų pakeisti „energingos idealistės“ pozicija, kandidatų į pirmininkės postą neatsirado. Gal kas ir troško 20 metų neįgaliųjų reikalams atidavusią pirmininkę pakeisti, bet... nesiryžo.

Konferencijai baigiantis naują-seną pirmininkę sveikino Lietuvos neįgaliųjų draugijos pirmininkas Ignas Mačiukas, rajono savivaldybės atstovai, kolegos, šventinę nuotaiką kūrė draugijos mišrus vokalinis ansamblis „Lietava“, praturtinęs savo repertuarą ukrainiečių dainomis.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas