Jonava. Rugpjūtis nepašykštėjo jūros glamonių

Išvyka į Nidą paliko daug puikių prisiminimų.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Marius Glinskas su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi smagiais vasaros kelionių įspūdžiais.

Jonaviečiams šiemet pasisekė: tiek kelionė į Šventąją, tiek į Nidą tilpo į vieną rugpjūčio mėnesį. Pailsėję pirmoje „Vislidos“ bazėje, kai kurie nariai netrukus vėl krovėsi lagaminus ir savais automobiliais skubėjo į kitą – arčiau marių, kur dar ryškiau švietė saulė, o kurorto įstaigos kone kasdien kvietė lankytis kultūros renginiuose.

Šventojoje, susispietę kieme, surengėme netradicinę vakaronę. Čia kiekvienas turėjo galimybę atskleisti savo slaptus talentus. Elena meistriškai „kalbino“ akordeoną, Nijolė su Alvyra uždainavo liaudiškų dainų duetu, humoreskomis ir eilėmis prabilo Vitalija. Atrodo, miestelis atgijo, pasiklausyti stabtelėjo net pašaliečiai.

O Nidoje plojome Kristinos Zmailaitės ir Edmundo Seiliaus koncertiniam sumanymui, jų krištoliniams balsams, aidėjusiems Evangelikų liuteronų bažnyčioje. Knygų mylėtojai ėjo į susitikimą su aktore, Kovo 11-osios akto signatare Nijole Oželyte, čia ji pristatė savo prisiminimų knygą. Paskutinį vakarą visi tilpome į senovinį burlaivį „Kuršis“, kurio įgula papasakojo apie kuršmarių praeitį, parodė kopų viršūnėmis besiridinėjančią saulę.

Pakeliui namo taip pat niekas nesnaudė. Apsilankėme vyskupo ir rašytojo Motiejaus Valančiaus memorialinėje sodyboje, Orvidų akmenų muziejuje, kur stebėjomės nepaprastų statinių kūrėjų dvasios stiprybe ir kūrybiniu užmoju. Ar užteks valdžios žmonėms ir dabartiniams šeimininkams išsaugoti unikalų paveldą?

Dar keli vingiai ir atsidūrėme Šaltojo karo muziejuje. Gaila, bet šį objektą, įrengtą Žemaitijos nacionaliniame parke, praverti ryžosi ne visi. Gal stabdė nūnai tvyrantis dar vieno karo kontekstas, gal nemenka bilietų kaina. Ji, atrodo, netinkama neįgaliesiems, tarp kurių nebuvo nei studentų, nei moksleivių...

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas