Zarasų r. Poilsis prie jūros – tai, ko verta laukti visus metus

Zarasiškiai kasmet laukia išvykos į Šventąją.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Laima Gorpinič su „Bičiulystės“ skaitytojais dalijasi poilsio prie jūros akimirkomis.

Žmonių su negalia poilsis Šventosios mokymo ir reabilitacijos centre „Vislida“ jau tapo gražia tradicija. Šio penkių dienų atokvėpio prie jūros laukė ir Zarasų rajono neįgalieji. Rugsėjo pradžioje 46 Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos nariai iš Dusetų ir Zarasų vyko į Šventąją.

Vakarop atvykusius mus svetingai sutiko poilsio namų „Vislida“ administratorė Daiva Abromienė.

Ryte jūra mus pasitiko labai rami, dovanodama vieną kitą bangelę. Įbridus jūros gaivus vanduo maloniai glostė kojas. Drąsesni sugebėjo ir išsimaudyti. Kokia didinga ir graži mūsų Baltija!

Šventoji... Žmonėms su negalia šis žodis siejasi su galimybe dar ir dar kartą pasimatyti su jūra, sutikti draugus, nors trumpam pamiršti bėdas ir rūpesčius. Į mokymo ir reabilitacijos centrą „Vislida“ dauguma Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos narių atvyksta jau ne pirmą kartą. Čia pasijuntame kaip namuose. Pasirūpinta viskuo – jaukūs kambariai, švari patalynė, karštas vanduo, kambariuose arbatinukai, veikiančios savitarnos virtuvės.

Per visas poilsio dienas oras buvo rudeniškai šiltas ir saulėtas. Džiaugėmės saule kopose, braidėme pakrante, grožėjomis jūros bangomis, godžiai kvėpavome pušų gaivinamu oru, daug vaikščiojom pajūriu. Rugsėjis maloniausias ramaus ir jaukaus poilsio gamtoje mėgėjams.

Poilsiautojams yra sudarytos visos sąlygos turiningai leisti laiką. Galima žaisti šaškėmis, šachmatais, pasivaikščioti su šiaurietiškomis lazdomis, pasportuoti su treniruokliais. Draugijos nariai turėjo galimybę pasimankštinti ir lauke. Čia įrengta aikštelė su treniruokliais, basų kojų takas.

Pasiilgę šurmulio poilsiautojai aplankė Palangą, pasivaikščiojo Basanavičiaus gatve, aplankė Palangos tiltą. Šią vasarą Palangoje pradėjo veikti didžiausias ir moderniausias ap­žvalgos ratas Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Tai puiki pramoga kartu praleisti laiką su šeima ir draugais. Apžvalgos rato kabinos pritaikytos ir žmonėms su neįgaliojo vežimėliais.

Paskutinį poilsio Šventojoje vakarą draugiškai praleidome poilsio namų „Vislida“ salėje. Atsisveikinimo vakaronėje skambėjo romansai, visiems žinomos ir pamėgtos dainos. O juk daina, šokis tik dar labiau suartina žmones, praskaidrina nuotaiką. Puikiai praleistas laikas primena, kodėl verta laukti kitos vasaros, kito poilsio sezono.

Nuoširdžiai dėkojame Zarasų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkei Vilhelminai Dub­nikovai už organizacinę veiklą. Už saugią kelionę ir paslaugumą tariame ačiū autobuso vairuotojui Sauliui Vanagui.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas