Marijampolė. Neišsenkantys pažinimo klodai

Išvykos dalyviai Šilutės dvare.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos pirmininkė Lina Ežerinskienė pasidalijo įdomios kelionės įspūdžiais.

Tęsdami kelionių po Lietuvą tradiciją Marijampolės savivaldybės neįgaliųjų draugijos nariai aplankė Mažąją Lietuvą. Kiek bevažinėtum po šį kraštą, kaskart atrandi įdomių vietų, sužinai naujų istorijų apie čia gyvenusių žmonių buitį ir papročius. Šioje kelionėje gide buvo mūsų draugijos narė Rima Masionienė.

Šilutės dvare laukė malonios staigmenos. Mus sutikusi ponia papasakojo apie dvaro gyvenimo subtilybes, jį valdžiusius didikus, vaišinomės kafija ir pagal XVIII a. receptą iškeptu pyragu. Taip pat aplankėme Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčią, bendravome su jos klebonu, sužinojome įspūdingos altoriaus freskos atsiradimo istoriją, uždavėme klausimų apie liuteronų tikėjimo tiesas.

Kita stotelė buvo Ventės rage, o kelionės pabaigoje Mingės kaime mūsų laukė laivas, kuriuo praplaukėme Minijos ir Nemuno delta, pasisupome ant Kuršių marių bangų. Laivo įgula vaišino skania tradicine pamario krašto žuviene, papasakojo neįtikėtinų faktų apie pokario metais vokiečių kareivių iškastus kanalus laivams praplaukti ir apie nelabai linksmą šių dienų žvejų kasdienybę.

Pastarieji metai, ypač negalią turintiems žmonėms, tikrai sveikatos nepridėjo, tačiau tokiose kelionėse stebina jų gera nuotaika, smalsumas, bendrystė. Patirtas nuovargis – jokia bėda! Ir posakis, kad žmogus ne tik duona gyvas, tokiose kelionėse pasitvirtina visu 100 procentų.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas