Šilutė. Įspūdinga kelionė

Apžvalginei ekskursijai po Stokholmą pasiruošę.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Šilutės r. neįgaliųjų draugijos narė Renata Rutienė pasakoja apie įsimintiną kelionę.

Kai medžiai pasipuošia gražiomis spalvomis ir dar neatėjo žiema, norisi keliauti. 48 Šilutės r. neįgaliųjų draugijos nariai iš Šilutės miesto ir aplinkinių Kintų, Vainuto, Rusnės, Juknaičių, Saugų, Pašyšių, Leitgirių, Katyčių seniūnijų susėdo į autobusą ir išvyko į kelionę maršrutu Ryga-Talinas-Stokholmas. Šiauliuose mūsų laukė visą kelionę lydėjusi gidė Aida.

Ryte privažiavome Taliną. Kiek jėgos leido, stengėmės kuo daugiau pamatyti vaikščiodami senamiesčio gatvelėmis. Paslaugus vairuotojas Rolandas lėtai važiavo Talino gatvelėm, kad sunkiau vaikštantys žmonės su negalia galėtų stebėti nuostabius vaizdus pro autobuso langą. Pro akis prabėgo tvirtovės siena, kuria galima vaikščioti, senoviniai bastionų bokštai su požemiais, daugybė interaktyvių šiuolaikinių muziejų, parkai ir sodai, miesto apžvalgos aikštelės, grakštūs rūmai ir katedros, aukštas televizijos bokštas, viduramžių gatvės ir neįprasti kvartalai.

O vakare mūsų jau laukė komfortiškas kruizinis laivas „Baltic Queen“. Įsikūrėme patogiose kajutėse, pro langelį matėsi banguojančios jūros toliai, kuriuos per naktį reikės įveikti, kol pasieksime Švedijos uostą. Vakaras neprailgo – laive pilna įvairiausių pramogų. Naktis buvo labai trumpa, nes ryte norėjome denyje stebėti nuostabius kraštovaizdžius prie Švedijos krantų, o 8 val. ryto laukė švediški stalai su skaniausiais pusryčiais ir karšta kava bei arbata. Po jų pasiruošėme apžvalginei ekskursijai po Stokholmą, dėl daugybės kanalų dar vadinamą „Šiaurės Venecija“. Didžiausias Skandinavijos miestas išsidėstęs tarp 14 salų, kurias jungia 57 tiltai. Stokholmo senamiestis išraižytas siauromis, paslaptingomis gatvelėmis su nedidelėmis aikštelėmis, kurias supa daugybė kavinukių, suvenyrų parduotuvių. Didžioji katedra – vieta, kur buvo karūnuojami šalies valdovai. Nuostabūs vaizdai paliko neišdildomų prisiminimų.

Vakare vėl grįžome į gražiąją „Baltic Queen“. Ryte parplaukėme į Taliną. Su trumpais sustojimais apie pietus pasiekėme Rygą. Čia visą pusdienį vyko apžvalginė ekskursija po senamiestį, pilis ir gynybinę sieną, „Trijų brolių“ namus, Domo katedrą ir vienuolyno kompleksą, Rotušės aikštę, kurioje atstatytas gražiausias ir puošniausias prieškario Rygos pastatas – „Juodgalvių“ gildijos namai, Šv. Pet­ro bažnyčia, Didžioji ir Mažoji miesto gildijos, „namas su katinu“, Laisvės paminklas, senamiesčio gatvelių labirintai.

Už įspūdingą kelionę, kuri ne vienam keliautojui buvo pirma tokiame galingame, puošniame laive, visų keliautojų vardu dėkojame draugijos pirmininkei Laimai Micienei, už dėmesingumą – vairuotojui Rolandui, už neišsenkančias žinias – gidei Aidai.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas