Pasvalys. Darbais turiningi metai

Pasvaliečiai aktyviai dalyvauja sporto veiklose.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilius Grabskis „Bičiulystei“ parašė apie Pasvalio r. neįgaliųjų draugijos veiklą.

Trumpėja dienos – tarsi pranešdamos, kad reikia kartais atsigręžti atgal ir pamąstyti, kaip praėjo metai. Pasvalio r. neįgaliųjų draugijai jie buvo aktyvūs. Lapkričio pradžioje grožėjomės draugijos narės, tautodailininkės Palmyros Venclovienės tautiniais drabužiais ir juostomis – Pasvalio krašto muziejuje atidaryta šių darbų paroda.

Pasvaliečiai šiuo metu gali apžiūrėti net tris neįgaliųjų draugijos fotografų būrelio eksponuojamas parodas. Fotografijų paroda ,,Arti – toli“ eksponuojama Panevėžio bendruomenių rūmuose, Pasvalio sveikatos ir socialinės paramos fojė, o Vyd­manto Bručo paroda ,,Žiedų atradimai“ – Pasvalio r. Tetervinų bibliotekoje. Neįgaliųjų dienos minėjimo proga ruošiamasi išleisti kalendorių su negalią turinčių fotografų būrelio darbais. Taip pat planuojama pristatyti projektą ,,Tautiškumo paveldas ir šiuolaikinio meno sintezė“.

Gegužės mėnesį Pasvalio krašto muziejuje surengta rankdarbių būrelio, vadovaujamo Vidos Padėlos, darbelių paroda. Dabar moterys rengia darbus kasmetinei kalėdinei paro­dai ,,Metai“. Nuo nagingųjų moterų neatsilieka ir vyrai: Alvydas Svilis su originaliais medžio dirbiniais ir joniškėlietis Marius Aglinskas – su baikerių dievinamomis lenktyninių motocik­lų replikomis.

Aktyviai dirba ir jaunesni draugijos nariai. Dažnai ,,Bičiulystės“ laikraščio puslapiuose matome originalias Sigitos Letkauskaitės nuotraukas. Pasvalio m. bibliotekoje buvo surengta jos personalinė paroda. Veltui fotografavimo pamokos nepraėjo ir Neringai Venclovaitei. Jos darbų paroda surengta Pasvalio r. sutrikusio intelekto žmonių užimtumo centre ,,Viltis“.

Sporto mėgėjai šiais metais aktyviai pasirodė tradicinėje Pasvalio sporto šventėje, surengtoje kartu su draugija ,,Sveikata“, dalyvavo kitų rajonų rengtuose sporto renginiuose.

Darniai suskambo ansamblio ,,Žalsvasis šaltinis“, kuriam vadovauja nenuilstanti vadovė Elona Rodžienė, dainos. Su nauju repertuaru ansamblis sėkmingai dalyvavo Panevėžyje vykusiame neįgaliųjų ansamblių konkurse ,,Vilties paukštė“.

Susitikime su Joniškėlio neįgaliųjų grupės aktyvistais aptartos ateinančių metų veikos gairės, kiti reikalai. Čia gyvenanti aktyvi draugijos narė Simona Aglinskienė sako: „Per gyvenimą važiuoju su didžiuliu užsispyrimu – savo laimės, sėkmės, harmonijos link.“

Neįgaliųjų draugijos veikla suaktyvėjo pirmininke išrinkus Virginiją Kazlauskienę, fotografų būrelio vadovu tapus V. Bručui. Pirmininkė daug darbo ir laiko įdėjo rengdama dokumentus neįgaliųjų draugijos akreditacijai.

Apie neįgaliųjų draugijos veiklą ir renginius sužinome per socialinį tinklą „Facebook“. Fotografų su negalia klubas turi paskyrą ,,Mes esame“, Pasvalio rajono neįgaliųjų draugija – „Esame ir būsime“.

Draugijos veikloje dalyvauja daug pagyvenusių žmonių, kurie neturi elektroninės komunikacijos priemonių ir nemoka jomis naudotis. Vienintelė galimybė sužinoti apie žmonių su negalia veiklą, naujienas – populiariausias neįgaliųjų leidinys ,,Bičiulystė“.

Jeigu mes kiekvieną dieną dalinsimės nors maža dalelyte šilumos su tais, kuriuos sutiksime savo kelyje, ruduo taps daug šiltesnis.

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas