Trakai. Įgyvendiname tai, ką nusimatėme, ruošiamės naujovėms

Trakų rajono neįgaliųjų draugijos nariai lavina savo meninius gebėjimus.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Trakų rajono neįgaliųjų draugija vykdo 2022 m. Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektą. Jo metu yra teikiamos socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir atkūrimo paslaugos.

Žmonės su negalia dalyvavo grupiniuose ir individualiuose užsiėmimuose, kuriuose buvo skatinama aktyviau dalyvauti bendruomenės gyvenime, ugdomas gebėjimas ieškotis pagalbos, mokoma naudotis internetu ir elektronine bankininkyste, organizuoti geros sveikatos palaikymo mokymai.

Dienos užimtumo metu neįgalieji lavino savo saviraiškos įgūdžius ir meninius gebėjimus – tapė ant šilko. Amatų būrelio dalyviai mokėsi megzti, nerti įvairius žaislus. Darbo rezultatai viešinami Trakų rajono neįgaliųjų draugijos Facebook paskyroje.

Individualios pagalbos neįgaliajam, palydėjimo į gydymo, užimtumo, ugdymo, sveikatos priežiūros ir kitas įstaigas paslaugas šiais metais gavo 27 neįgalieji. 5 asmenims buvo teikiama individuali pagalba mokant savarankiškai spręsti dėl jų negalios buityje kylančias problemas.

Pagalba atkuriant ar stiprinant darbo įgūdžius pasinaudojo 5 neįgalieji. Užsiėmimuose jie mokėsi naudotis elektronine bankininkyste, internetu registruotis Užimtumo tarnyboje, rašyti gyvenimo aprašymą ir savarankiškai ieškotis darbo pagal savo negalios pobūdį.

Patyrusi, ilgametę patirtį turinti psichologė kartą per savaitę teikė psichologinės pagalbos paslaugas neįgaliųjų šeimos nariams.

Šių metų gegužės mėnesį įvyko ataskaitinė-rinkiminė Trakų rajono neįgaliųjų draugijos konferencija. Jos metu buvo patvirtinti nauji įstatai, kad galėtume teikti prašymą akredituotai socialinei priežiūrai teikti. Lapkritį Trakų rajono savivaldybei prašymas pateiktas. Laukia daug naujovių. Dabar gyvename nežinomybėje, bet viskam reikia laiko.

Rima KALIUKEVIČIŪTĖ
Trakų rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė
R 11-11

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas