Vilniaus r. Žmones su negalia buriame jau 10 metų 

Vilniaus rajono neįgalieji noriai susiburia bendrai veiklai.

Bendruomenės balsas
Nustatymai

Vilniaus rajono neįgaliųjų draugija savo veiklą 2012 metais pradėjo nuo 30 negalią turinčių žmonių. Šiuo metu organizacija vienija 70 Vilniaus rajono savivaldybės gyventojų, turinčių įvairias fizines negales.

Draugijoje veikla vyksta visus metus – kasmet vykdomi projektai. Siekiame neįgaliuosius suburti bendrai veiklai, skatinti meninę kūrybą bei kultūringą laisvalaikį. Neįgalieji noriai renkasi į užsiėmimus, dalyvauja organizuojamuose renginiuose, išvykose. Mėgstantys dainuoti buriasi ansamblyje „Vaivorykštė“.

Pagrindiniai organizacijos tikslai ir uždaviniai: atstovauti ir ginti draugijos narių, globėjų ar rūpintojų teises, laisves ir orumą, realizuoti jų socialinius, kultūrinius ir kitus poreikius bei teisėtus interesus; ugdyti neįgaliųjų bendruomenės savarankiškumą ir pasitikėjimą savimi; sudaryti galimybę draugijos nariams dalyvauti visuomeninėje ir kultūrinėje veikloje; didinti neįgaliųjų užimtumą, organizuoti jų savarankiško gyvenimo formavimą, ugdymą bei mokymą; organizuoti neįgaliųjų kultūrinius užsiėmimus, ugdymą, laisvalaikį ir poilsį.

Vilniaus rajono neįgaliųjų draugijos patalpose Skaidiškėse ir Nemėžyje buvo organizuojami savipagalbos grupių užsiėmimai. Juose buvo dalijamasi gyvenimo istorijomis ir patirtimi, o svarbiausia – stengiamasi įsiklausyti į kiekvieno žmogaus situaciją. Visa tai buvo daroma su atjauta, siekiant kartu įveikti iškylančias problemas ar sunkumus. Amatų būrelių užsiėmimuose buvo mokoma megzti, siūti, gaminti papuošalus ir kt.

Sunkią negalią turintiems asmenims organizuojamos palydėjimo paslaugos. Meno mėgėjų kolektyvas „Vaivorykštė“ savo dainomis džiugina ne tik į šventinius renginius susirinkusius žiūrovus, be jo neapsieina ir draugijos organizuojamos šventės.

Lietuvos neįgaliųjų draugija kiekvienais metais sudaro leng­vatines sąlygas žmonėms su negalia ilsėtis pajūryje. Džiaugiamės neblėstančiu neįgaliųjų noru keliauti. Mūsų draugijos kelionių moto – pažink savo kraštą. Aplankėme Birštoną, Druskininkus, Šalčininkus, Kauną, Panevėžį. Akiratį plėtėme ir tolimesnėse kelionėse – Valdemaras Tomaševskis organizavo 2 ekskursijas į Lenkiją.

Draugijos nariai ne tik aplanko kitas organizacijas, bet susitinka ir savo kukliose patalpose. Kiekvieną mėnesį sveikinami jubiliatai, kasmet minima Pasaulinė neįgaliųjų diena ir kitos šventės.

Galina DUNOVSKAJA
Vilniaus rajono neįgaliųjų draugijos pirmininkė
R. 11-18

 

Rėmėjai

dnt_puslapyje_pirmas